Co zrobić z choinką po świętach?

Galway.pl 4 stycznia 2019 Brak komentarzy

Co zrobić z choinką po świętach?

Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach? Galway City Council ogłosiła właśnie usługę recyklingu świątecznych drzewek.

Usługa będzie dostępna w sobotę 5 stycznia między 9 a 15-tą oraz od 7 do 12 stycznia w tych samych godzinach.

Choinki można zostawiać w dwóch miejscach: Hunters Depot, Lough Rusheen na Barna Road oraz w Merlin Woods Depot na Doughiska.

Mapa dojazdu

 

Rada Miasta prosi o prawidłową utylizację choinek, a także innych poświątecznych śmieci w trosce o dobro naszej planety.

Co zrobić ze sztuczną choinką?

Jeśli Twoja sztuczna choinka straciła swój urok i koniecznie musisz mieć nową, najlepiej będzie oddać ją na charity. Sztuczne choinki nie nadają się do recyklingu, bo są zrobione z mieszanych materiałów, dlatego muszą być wyrzucone do zwykłego śmietnika.

Sztuczna czy żywa – wybór jakiej choinki jest lepszy dla naszego środowiska?

Oczywiście, że żywe drzewko jest lepsze pod każdym względem. Nie tylko pięknie pachnie nadając świętom jeszcze więcej uroku ale może zostać skompostowane gdy nie jest nam już potrzebne.

Obliczono, że używanie tej samej sztucznej choinki przez 20 lat ma porównywalny wpływ na środowisko jak kupowanie co roku żywego drzewka.

Mamy nadzieję, że w tym roku, przed świętami, będzie można w Irlandii żywe drzewko świąteczne wypożyczyć tak jak w UK, by po świętach mogło zostać ponownie wkopane do ziemi i służyło jako cudowna ozdoba świąteczna przez kolejne lata. Co myślicie o takim pomyśle?


Kategorie : Newsy z Galway