Nowe apartamenty studenckie w Galway otwarte

Galway.pl 9 lutego 2019 Brak komentarzy

Nowe apartamenty studenckie w Galway otwarte

Minister Seán Kyne oficjalnie otworzył wczoraj najnowszą „studencką wioskę”, która zapewni zakwaterowanie dla ponad 420 studentów w Galway.
35-milionowa inwestycja o wdzięcznej nazwie Goldcrest Village znajduje się na terenie NUI Galway obok Corrib Village.
Minister przecinając wstęgę powiedział, że nowe apartamenty zapewniają studentom wysokiej jakości, nowoczesne zakwaterowanie, które pozwoli im doświadczyć pełni studenckiego życia na terenie kampusu.

Jestem przekonany że Goldcrest Village zapewni wygodne i bezpieczne zakwaterowanie da studentów NUI Galway na wiele lat.

Goldcrest Village to 76 apartamentów, w których znajduje się 429 łóżek. Budowa kompleksu o powierzchni 12500 metrów kwadratowych sfinansowana została przez NUI Galway z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Na uwagę zasługuje też fakt, że Goldcrest Village w obecnej formie to dopiero pierwsza faza projektu. Drugi etap ma zostać ukończony w 2021 roku i zapewni studentom dodatkowe 680 miejsc w akademiku co w dużym stopniu wpłynie na sytuację na rynku mieszkaniowym w Galway.

Ceny zakwaterowania w Goldcrest Village zaczynają się od €3,630 za 1 rok akademicki (wrzesień – maj). Szczegóły znajdziecie na stronie NUI Galway.


Kategorie : Newsy z Galway