Od dziś Ryanair pobiera €25 za bagaż podręczny

Galway.pl 8 stycznia 2019 4 komentarze

Od dziś Ryanair pobiera €25 za bagaż podręczny

Od dziś pasażerowie, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład samolotów Ryanair i stawią się przed bramką z dodatkową torbą podręczną będą musieli uiścić opłatę w wysokości €25.
Opłata jest efektem nowych zasad, zgodnie z którymi tylko pasażerowie, którzy zapłacą €6-€8 za priorytet mogą zabrać na pokład mały bagaż podręczny (40 x 20 x 25 cm) oraz drugi bagaż do 10 kg (55 x 40 x 20 cm).

Pasażerowie bez wykupionego priorytetu, na pokład samolotu mogą wziąć jedynie małą torebkę, torbę na laptopa lub niewielki plecak. Mogą też przy rezerwacji biletu wykupić 10 kg bagaż rejestrowany za €10.

Nowe zasady weszły w życie wprawdzie 1 listopada 2018 roku ale do wczoraj obowiązywały zasady okresu przejściowego, które miały przyzwyczaić pasażerów do nowych reguł narzuconych przez Ryanair. Obniżona opłata za 10 kg bagaż naliczana była od 4 grudnia do wczoraj. Od dziś płacimy €25.

Ryanair z uporem maniaka twierdzi, że klienci są zadowoleni z nowych zasad, bo udało się dzięki nim zredukować kolejki przy odprawie i przyspieszyć proces wejścia na pokład.

Jednak najnowsze wyniki ankiety przeprowadzonej przez Which? wskazały Ryanair jako najgorszą budżetową linię lotniczą obsługującą pasażerów portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. I to 6 rok z rzędu. W ankiecie nie brano pod uwagę atrakcyjności oferty cenowej przewoźników.

Mimo to Ryanair przewiózł w 2018 roku ponad 139 milionów pasażerów odnotowując kolejny rekord sprzedaży.

Kategorie : Newsy z Irlandii