Pielęgniarki mają dość. Będą strajkować w całej Irlandii

Galway.pl 9 stycznia 2019 Brak komentarzy

Pielęgniarki mają dość. Będą strajkować w całej Irlandii

To już przesądzone. Zgodnie z decyzją podjętą przez INMO w grudniu, pod koniec miesiąca odbędzie się 24 godzinny strajk pielęgniarek i położnych w całej Irlandii.

Pielęgniarki domagają się podwyżki płac, bo zarobki na obecnym poziomie sprawiają, że brakuje rąk do pracy. Pielęgniarki zarabiają od ok. €30k do €47k rocznie.

Sekretarz INMO, Phil Ní Sheaghdha, powiedziała, że ani pielęgniarki ani położne nie chcą odejść od łóżek pacjentów ale braki kadrowe sprawiają, że nie są w stanie zapewnić pacjentom opieki na jaką ci zasługują.

„Czekamy na decyzję rządu. Strajku można uniknąć jeśli rząd zaangażuje się we współpracę ze związkiem w celu rozwiązania problemu” – powiedziała sekretarz.

Podczas akcji protestacyjnej zaplanowanej na 30 stycznia zapewniona zostanie TYLKO opieka ratunkowa i pomoc w nagłych przypadkach.

Związek zawodowy INMO reprezentuje 40,000 pielęgniarek i położnych. Jeśli spór nie zostanie zażegnany po 24 godzinnym w styczniu, kolejne strajki mogą się powtórzyć 5, 7, 12, 13 i 14 lutego 2019 roku.

Kategorie : Newsy z Irlandii