Sztorm Eryk jutro w Galway. Co znaczą alerty pogodowe.

Galway.pl 7 lutego 2019 Brak komentarzy

Sztorm Eryk jutro w Galway. Co znaczą alerty pogodowe.

Met Eireann opublikował pomarańczowy alarm pogodowy w związku ze spodziewanym silnym wiatrem o prędkości do 130km/h jaki ma nawiedzić Galway, Mayo i Donegal jutro wcześnie rano.

Sztorm Eryk przyniesie wiatr o o prędkości 80km/h w porywach nawet do 130km/h. Najgorzej będzie na obszarach nadmorskich gdzie podana prędkość wiatru może zostać przekroczona.

Jest duże prawdopodobieństwo, że przybrzeże zaleją fale powodując utrudnienia w ruchu drogowym.

Alarm obowiązywać będzie jutro od 5 rano do 13:00

Czym są alerty pogodowe Met Eireann?

STATUS YELLOW – żółty status pogodowy ostrzega o nadchodzących nietypowych warunkach pogodowych, które nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla całej populacji a jedynie dla osób w pewnej lokalizacji lub wykonujących wybrane zawody.

STATUS ORANGE – pomarańczowe ostrzeżenie pogodowe oznacza, że wszyscy odbiorcy alertu w danej lokalizacji powinni się przygotować na nietypowe warunki pogodowe

STATUS RED – czerwony alert ostrzega o złych warunkach pogodowych i nawołuje do podjęcia akcji w celu ochrony siebie i/lub swojego otoczenia. Wydawany bardzo rzadko może sugerować konieczność czasowej relokacji z obszarów szczególnie narażonych na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, pozostanie w domach lub podjęcie innych działań w celu ochrony przed złą pogodą.

Więcej o alertach pogodowych przeczytacie na stronie Met Eireann.