Witamy, Gość

TEMAT: chorobowe w ciazy

chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12152

• iwa Avatar
  • iwa
czesc dziewczyny potrzebuje pomocyJestem w 5 tyg ciazy czuje sie fatalnie Caly dzien stoje na nogach jestem fryzjerka Bol plecow i rak jest nie do opisania W jaki sposob moge sie starac o chorobowe Aktualnie za 5 dni pracy dostaje 33o e Czy na chorobowym jest to ta sama kwota Dodoam tylko ze mam sefa swira wylicza mi czas jaki spedzam w wc a niestesty pecherz cisnie mnie okropnie Co mam robic ?Czy powinnam sie zmuszac do pracy mimo iz czasem mdleje Czy jesli teraz pojde na chorobowe to po urodzeniu dziecka bedzie mi sie nalezal zasilek ?Pomozcie bo juz nie daje rady fizycznie i psychicznie

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12153

• majka Avatar
  • majka
czesc mam ten sam problem i nie wiem co robic mam okropne bole korzonkow Bylam z tym u szafowej to uslyszalam ze chche kase wyciagnac Nie mam nikogo w galway kto mogl by mi pomoc Podobnie jak ty dostaje 332 e tyg pracujeac 5 dni Pracuje w irlqndii od 4 lat i nie wiem nawet co mi sie nalezy

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12157

• Katarzyna Avatar
  • Katarzyna
dziewczyny chorobowego jest 188 na tydz jeśli macie przepracowane ale dla babeczek w ciąży jest tak zwany Health and Safety Benefit na który można iść za zgodą pracodawcy bo są niekorzystne warunki w pracy dla ciąży.więc tak jak dla fryzjerki to oczywiste,że powinnaś dosatć ten benefit bo smród farby itd......i długie stanie itd...wymyśl coś...lekarz wypełnia rubrykę i wyraża także swoją opinię.warto spróbować!!! tu link z citizenu:
www.citizensinformation.ie/en/social_wel..._safety_benefit.html

nawet się nie zastanawiajcie i składajcie na to...a jak nie to zwykły illness benefit,można na nim do 2 lat siedzieć na zwolnieniu:)
nawet jak pójdziesz na cała ciąże na zwolnienie...będzie Ci się należał macierzyński.na 6 tyg przed planowanym porodem wysyłasz papiery,a formularz można wydrukować,lub z sociala z info wziąć lub z citizenu.teraz także są sytuacje kiedy kobieta na zwolnieniu lub przed macierzyńskim dosatje p45,nie zna swoich spraw więc godzi się na taką sytuację....jeśli macie kontrakty na nieokreślony czas to nie ma prawa by was zwolnili.nic też nie podpisujcie,bo mogą wam coś podsunąć do podpisu i ściemę walić a wy potem nic z tym nie zrobicie...nawet jeśli ktoś zostanie zwolniony bo np umowa na 6 miesięcy,ale na 16 tyg przed porodem to i tak należy się macierzyński...tyle wiem:)

Majka nie daj się!!! kobiecie w ciąży tutaj można siedzieć w wc cały dzień i nie maja prawa zwrócić uwagi...od razu możesz sypnąć tekstem o dyskryminacji kobiety w ciąży....poczytaj na ten temat...jak zobaczą, że nie mają do czynienia z idiotą, to może nawet zaczną cię uważać:) citizeninformation to bank wiadomości...tam jest całe irl prawo w każdej dziedzinie:) wystarczy posiedzieć i święte słowa, które tam napisane dla wszystkich!!!!!!!!

pytajcie, jak będę wiedziała to odpowiem:D

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12158

• ja Avatar
  • ja
Ilness benefit dla kobiet w ciąży? Żaden lekarz jej tego nie podpisze jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie wymaga hospitalizacji
Poczytajcie dziewczyny założenia budżetu na 2012

Health and safety benefit jedynie I wnioski na maternity

Chyba że chcesz obejść ta całą biurokracje to idz do gp i zrób tak żeby ci uwierzył że masz depresję wymagasz ciszy i spokoju
Drastyczne to troche ale depresja to u nich choroba

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12162

• Agniecha Avatar
  • Agniecha
ja napisał:
Ilness benefit dla kobiet w ciąży? Żaden lekarz jej tego nie podpisze jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie wymaga hospitalizacji
Poczytajcie dziewczyny założenia budżetu na 2012

Health and safety benefit jedynie I wnioski na maternity

Chyba że chcesz obejść ta całą biurokracje to idz do gp i zrób tak żeby ci uwierzył że masz depresję wymagasz ciszy i spokoju
Drastyczne to troche ale depresja to u nich choroba
Dziewczyny moje gratulacje :)
Dokladnie swiete slowa depresji NIKT nie podwazy a w sumie to zalapac dola bedac w takiej matni w pracy i bedac w ciazy to nie bedzie ciezko .Ale po co sie zamartwiac .Fakt w tym roku wszystko sie pozmienialo ja przesiedzialam na Illnesie prawie cala ciaze w ubieglym roku bo Healt and Safety odmowil mi moj pracodawca .Wszystko zalezy takze od podejscia lekarza Gp bo to on nikt inny bedzie wypisywal papiery .Zycze Wam powodzenia :)

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12165

• Katarzyna Avatar
  • Katarzyna
dokładnie zależy od gp czy da illness....więc nie ma znaczenia tutaj czy kobieta w ciąży czy nie....ja też na illness byłam długo...ale przyznaję rację....z depresją duże szanse na zwolnienie lekarskie..trzeba być tylko smutnym he:D
ostatnio koleżanka poszła na illness...więc nie mów że nie dają kobietom w ciąży..może ci lekarze gp, których ty znasz....zależy którzy,taka prawda.

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12168

• ja Avatar
  • ja
Po pierwsze nie mówię tylko piszę
A po drugie jak już dałaś upust złośliwości to mam nadzieję że będzie ci się dobrze spało

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12169

• Katarzyna Avatar
  • Katarzyna
nie wiem gdzie tu upust złośliwości....żeby było jasne...to nie jest złośliwość ani nic z tych rzeczy , jak ktoś o coś pyta to się mu odpowiada...jak się nie wie na 100% to lepiej się nie udzielać.nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat.wiem,piszę,nie wiem,nie piszę.proste.wzajemnie mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze spało:)

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12170

• mamuska Avatar
  • mamuska
Witam autorke topiku, nie chce sie wymadrzac bo nie jestem w 100 pewna jak wygladaja przepisy ale sama niedawno zostalam mama i z tego co mi wiadomo to w ciazy trzeba mniec przepracowane min 24 tygodnie ok 6 misiecy zeby dostac macierzynskie i oczywiscie spenic kryteria skladek w latach wstecznych ( zawsze 2 lata w tyl) czyli jak rodzisz 2012 to skladki za 2010 zawolnienie lekarskie reoretycznie mozesz wziasc po tych 20 tygodniach zeby zachowac maternity ja bylam na zwolnieniu 2 ostatnie miesiace gp dal bez problemu a wczesniej proponowal sam ale ja nie chcialam bo sie dobrze czulam a prace nie mialam ciezka, najlepiej zglos sie do citizen information tam Ci podpowiedza co i jak powodzenia i trzymam kciuki

Zasiłek macierzyński jest wypłacany przez Ministerstwo Spraw Społecznych i Rodzinnych kobietom, które wpłaciły określoną liczbę składek PRSI i pracuje do momentu przejścia na urlop macierzyński. Ostatni dzień pracy może przypaść w ciągu 16 tygodni przed oczekiwanym porodem.

Składki PRSI dotyczą osób zatrudnionych i prowadzących własną działalność - liczą się następujące klasy składek PRSI- A, E, H oraz S (dla prowadzących własną działalność).

Osoby zatrudnione muszą:

•Mieć opłacone składki PRSI za okres minimum 39 tygodni w ciągu 12 miesięcy przed przejściem na urlop macierzyński;
lub

•mieć opłacone składki PRSI za okres 39 tygodni od rozpoczęcia pracy oraz mieć opłacone lub skredytowane składki PRSI przynajmniej za okres 39 tygodni w odpowiednim roku podatkowym lub w roku podatkowym bezpośrednio następującym po odpowiednim roku podatkowym. Przykładowo dla kobiet przechodzących na urlop macierzyński w 2012 roku, odpowiednim rokiem podatkowym jest rok 2010, a rokiem podatkowym po nim następującym jest rok 2011;
lub

•mieć opłacone składki PRSI za okres 26 tygodni w odpowiednim roku podatkowym oraz mieć opłacone składki PRSI przynajmniej za okres 26 tygodni w roku podatkowym bezpośrednio poprzedzającym odpowiedni rok podatkowy. Przykładowo dla kobiet przechodzących na urlop macierzyński w 2012 roku, odpowiednim rokiem podatkowym jest rok 2010, a rokiem go poprzedzającym jest rok 2009.
Jeśli zainteresowana osoba nie spełnia tych warunków dotyczących składek PRSI, a prowadziła własną działalność gospodarczą, zanim rozpoczęła pracę w charakterze osoby zatrudnionej, składki opłacone przez nią w klasie S można wykorzystać do uzyskania uprawnień do zasiłku macierzyńskiego – zob. poniżej warunki dotyczące składek PRSI w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą.

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12171

• ja Avatar
  • ja
I pyta o różne opinię
Może się mylę ale chyba czytałam twoje posty w sprawi podobnej dotyczącej dunnes
Więc wiem że masz wiedzę i pojęcie o czym piszesz bo chyba sama jesteś mamą i przeszłas przez ciążę
Zmierzałam w mojej wypowiedzi do faktu zmian w budżecie i że tedex nie będzie już tak łatwo
A oprócz tego sama pomyśl 5 tydzień i takie objawy? Dlatego napisałam że jej tego żaden lekarz nie podpisze
Nie uważam że mam braki informacji

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12172

• Katarzyna Avatar
  • Katarzyna
miałam okropne problemy w ciąży, zaczęło się w pierwszych tygodniach,potem ustało,potem do końca cały czas coś się działo,dużo się dowiedziałam,jeśli mnie dotyczyło,więc dlatego wiem sporo.ja gdzieś koło 6-8 tydz poszłam na zwolnienie i ok 4 tyg targało moim ciałem...bardzo źle się czułam,wc non toper,w głowie mi się kręciło i różne naprawdę rzeczy...wierzę jej,że może źle się czuć w 5 tyg.każda ciąża inna.z tym lekarzem i zwolnieniem to przyznaję tobie(ja),że na uśmiech raczej nie dadzą zwolnienia,trzeba nadgiąć troszkę prawdy, a muszą dać bo jak coś się stanie to kto odpowie za tę kobietę w ciąży...tak myślę.
a zmiany to tak! są! do tego ten artykuł ostatnio...:/mimo sprostowania,i tak Ir swoje myślą....myślisz,że może być jeszcze gorzej?

jak pracodawca może powiedzieć do pracownicy w ciąży,że chce pieniądze wyłudzić?już ja bym wiedziała,co mu odpowiedzieć!!!!o swoje trzeba walczyć Majka! idź do lekarza,na pewno da zwolnienie na ból pleców:)

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12174

• tia Avatar
  • tia
Katarzyna napisał:
miałam okropne problemy w ciąży, zaczęło się w pierwszych tygodniach,potem ustało,potem do końca cały czas coś się działo,dużo się dowiedziałam,jeśli mnie dotyczyło,więc dlatego wiem sporo.ja gdzieś koło 6-8 tydz poszłam na zwolnienie i ok 4 tyg targało moim ciałem...bardzo źle się czułam,wc non toper,w głowie mi się kręciło i różne naprawdę rzeczy...wierzę jej,że może źle się czuć w 5 tyg.każda ciąża inna.z tym lekarzem i zwolnieniem to przyznaję tobie(ja),że na uśmiech raczej nie dadzą zwolnienia,trzeba nadgiąć troszkę prawdy, a muszą dać bo jak coś się stanie to kto odpowie za tę kobietę w ciąży...tak myślę.
a zmiany to tak! są! do tego ten artykuł ostatnio...:/mimo sprostowania,i tak Ir swoje myślą....myślisz,że może być jeszcze gorzej?

jak pracodawca może powiedzieć do pracownicy w ciąży,że chce pieniądze wyłudzić?już ja bym wiedziała,co mu odpowiedzieć!!!!o swoje trzeba walczyć Majka! idź do lekarza,na pewno da zwolnienie na ból pleców:)

potwierdzam daje na bol plecow;) tylko ze ja tez mialam go naprawde:) wiec bez obaw mozesz dostac ten health and safty benefit

pomoc dla matek samotnych 2 lata 6 miesiąc temu #12296

• ada Avatar
  • ada
czesc dziewczyny na jaka pomoc moge liczyc bede samotna matak Podobno rzad daja jakies pieniazki na mieszkanie Jakie warunki trzeba spelniac Czy moge zamieszkac z kolezanka i ubiegac sie o dofinansowanie moj facet wystraszyl sie odpowiedzilanosci i odszedl po 3 mc od porodu Nie daje rady finasowo Gdzie moge sie udac i o co prosic ???

edyta 2 lata 6 miesiąc temu #12297

• co myslicie o gp z polskim Avatar
  • co myslicie o gp z polskim
co myslicie o gp z polmedu Jestem w ciazy kogo wybrac ?moja ginekolog to pani aneta sempke podobno maja tam tez polska gp co o niej myslicie czy bede w tym programie maternity to w polmedzie pobieraja krew czy to do szpitala trzeba chodzic POmozcie bo nic nie wiem co robic gdzie sie zapisac itd..

polski gp dla ciezarowek opinie 2 lata 6 miesiąc temu #12299

• edzia Avatar
  • edzia
kogo wybrac co myslicie o polmedzie w galway

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12359

• mary Avatar
  • mary
dziewczyny
jestem na zwolnieniu od 20tyg ciazy (ciaza zagrozona nakazane bezwzgledne lezenie) i zamierzam na nim zostac do miesiaca przed porodem kiedy to przejde na macierzynski.

powiedzcie prosze czy oznacza to ze nie zaplaca mi macierzynskiego bo w ciazy pracowalam tylko do 20 tyg?

zaznaczam ze mam przeperacowane 3 lata i zatrudnienie na stale.
prosze o odpowiedz

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12367

• Radosna Avatar
  • Radosna
Dostaniesz maternity bez problemu. Ja nie pracowałam od 6 tygodnia ciąży . Najlepiej jednak wejdź na stronę social welfare i napisz do nich maila. Ja uzyskałam odpowiedź po 2 dniach i od razu byłam spokojniejsza.

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12370

• Agniecha Avatar
  • Agniecha
Ja takze bylam na zwolnieniu od 7 tyg i bez problemu dostalam maternity bowiem na 2 lata wczesniej licza skladki PRSI tak naprawde czyli jak przechodzisz w tym roku z 2010 roku skladki beda brac ... Ale jak Radosna napisala na maila odpisza Tobie napewno aczkolwiek mysle ze nie ma strachu dostaniesz bez problemu maternity .
Pozdrawiam cieplutko :)

O:chorobowe w ciazy 2 lata 6 miesiąc temu #12385

• mary Avatar
  • mary
dzieki dziewczynki, napisze do nich.
Time to create page: 0.197 seconds

DOŁĄCZ DO NAS:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site