Witamy, Gość

TEMAT: Obywatelstwo irlandzkie

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19361

• Fill Avatar
  • Fill
R.J napisał:
Szanowni foumowicze .... Ci pozytywnie nastawieni do czyjegos wyboru i Ci ..pozbawieni fantazji i rozumu. napisalem pare dni temu wsumie proste pytanie czy ktos borykal sie z podobna mojej sprawa... wsumie oczekiwalem odpowiedzi ze tak powiem ...slbo nie i niemam nic do powiedzenia w tej sprawie czyli... niepytany milczy ..albo tak slyszalem ze ktos tak zrobil i jakies tam szczeguly... ale nie . na proste pytanie czytam jakies opinie odnosnie motywacji pseudo patiotycznego punktu widzenia.. ludzie ja nie prosze o moralne poparcie mojej decycji!!!!! to moja sprawa moje obywatelstwo moje nazwisko i imie sorry nie interesuje mnie czyjas opinia o moim postepowaniu hahaha prosilem o podzielenie sie wiadomosciami i doswiadczeniami w konkretnej sprawie!!!! czy to takie skaplikowane naprawde jest????

Przestan ty sie juz spinac bo i tak tym nic nie uzyskasz! Kogo ty chcesz zakrzyczec, kogo chcesz przekonac?! Jak chcesz ludziom wykladac to idz na Stary Rynek w Krakowie albo na wiec Solidarnosci, moze tam znajdziesz poplecznikow! Tutaj kazdy wie jakie masz zamiary wiec sie teraz nie wygladzaj. A milczenie to polecam tobie, bo miernota jestes i oczy bola jak sie twoje posty czyta!!!

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19362

• Fill Avatar
  • Fill
Olinka napisał:
jestem tu juz tez czas jakis i nie staram sie o obywatelstwo z prostej przyczyny - nie chce mi sie i nie mam potrzeby ale nie przecze ze kiedys sie na to zdecyduje. nazwiska pewnie bym nie zmienila bo je zwyczajnie lubie. Ale moje polskie korzenie mam w glebokim powazaniu, wstydze sie polskich bandytow, leni i ordynusow. Polacy sa jacy sa i nigdy sie nei zmienia bo ta paskudna polska mentalnosc przechodzi z pokolenia na pokolenie. po prawie 10 latach za granica - wszystko co polskie wydaje mi sie juz tak groteskowe, smieszne, banalne. minely juz te czasy keidy mnie polska polskosc tak mocno denerwowala - teraz patrze na to z kpina i usmiecham sie widzac naglowek na wp.pl: Tego nie ubieraj bo sie osmieszysz. - ha ha - a w artykule pare zdjec i informacji o tym ze jeansy są be a bluzka z guzikami zrobi trzeci cycek w miejscu mostka. samo sformulowanie: farbowany lis tez brzmi jakos cynicznie - ktos jeszcze na to patrzy? zwraca uwage? kogos to obchodzi? no wlasnie Polakow obchodzi co inni robia ze swoim zyciem tylko ciagle nei rozumiem dlaczego.
Zapamietam tez Fill ze tu sie przychodzi zeby sie blotem poobrzucac w przeciwienstwie do wszystkich innych for na swiecie gdzie mozna uzyskac sensowna odpowiedz na swoje pytania. taki polski fenomen. a przepraszam na gazeta.ie jest tak samo - ciekawe dlaczego.

Patrzcie, szanowna paniusia w takim 'gownie polskim' wyrosla a teraz te gowno szkaluje! 'Juz zapomnial knur jak prosieciem byl'? Polaczkowie sie nie podobaja a polskosc groteskowa? Groteskowa to ty jestes!!! Kazdy narod ma sie czym pochwalic i za co wstydzic. Irlandczycy maja Travellersow a Polacy pijackie mendy ale tylko tak ograniczona wiocha jak ty tego nie widzi. Jak nie pasuje i drazni to wypad, zrzec sie obywatelstwa polskiego i po klopocie - i zadnego wstydu juz nie bedzie. Ale nie sadze, zebys miernoto to zrobila nie masz jaj zeby sie zupelnie wynarodowic bo boisz sie, iz przyjdzie czas jak bedzie kiepsko to uciekniesz do tej ' gownianej polskosci' jak pies z podkulonym ogonem haha!
Szanowna wiesniara nam twierdzi, ze 'farbowany lis' to cynizm? Wez ty sie faktycznie znaturalizuj bo to za ciebie trzeba sie wstydzic! Szanownej buraczycy nikt nie nauczyl zwiazkow frazeologicznych? Mam nadzieje, ze Polaczki kiedys porzadnie 'pogonia ci kota' za te czcze gadanie, mierna krytykantko!

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19364

• pawel Avatar
  • pawel
olinka ,,,,
"Jak kto woli
Ja nie lubie 20 stopniowego mrozu, naburmuszonych ekspedientek i kierowcow, smutnych, zabieganych ludzi, starych bab rozpychajacych sie lokciami zeby wsiasc przed ciezarna kobieta do pociagu. Nie lubie tej wszechobecnej biedy i niezadowolenia na twarzach. Dlatego do Polski nie wroce jeszcze dluuugo."

czyli jednak po tym dluuuugo wrocisz do tej biedoty , itd. heh sama sobie przeczysz...

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19367

• ? Avatar
  • ?
masakra jakas, na naszym forum to jakies bagno, a nie zrodlo wymiany jakichs opinii, porad itp itd.......jakby komus cos w........c
polska mentalnosc jest wszedzie.
opanujcie sie ludzie, wszyscy jestesmy tu Polakami.
szacunek jakis wzajemny, a nie bloto.....litosci

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19368

• do fill Avatar
  • do fill
ty cos na uspokojenie wez, moze wtedy zaczniesz mowic normalnie.
nie typowo po polsku, ale tak normalnie wiesz.......ludzko.
pozdrawiam

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19370

• Fill Avatar
  • Fill
do fill napisał:
ty cos na uspokojenie wez, moze wtedy zaczniesz mowic normalnie.
nie typowo po polsku, ale tak normalnie wiesz.......ludzko.
pozdrawiam

Ty sie lepiej na ekwilibrystyke zapisz a nie mi tu propagande duchowo-moralistyczna bedziesz uprawiac! Co ty wspolczesny Konrad Walenrod jestes, ze mnie do czlowieczenstwa bedziesz przywolywac?! A kij ci do tego czy mowie typowo polsko czy moze chinsko, grunt ze szczerze. Jak to mawiaja: 'co w sercu, to na jezyku'. Ty zamiast nawolywac, to sie do porzadnej roboty lepiej wez, bo te twoje 'wolanie z ambony' ojca dyrektora przypomina!!! Buhhhaha

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19371

• marta Avatar
  • marta
a ja mysle,ze ten caly Fill to po prostu administrator :-) nakreca wszystkich, zeby zrobilo sie "ciekawiej" i moze znajdzie sie wiecej takich Fillow, ktorzy pociagna temat dalej...
bo to dziwne, ze pomimu tylu obrazen, wyzwisk, chamskich wypowiedzi itd itp nadal moze sie na tym forum wypowiadac...
szkoda

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19374

• Uma Avatar
  • Uma
A ja mysle marta ze administratorom bardziej zalezy na wartosciowej tresci niz obrazliwych postach ktore bynajmniej nie zwiekszaja atrakcyjnosci strony. Prowadzilam skiedys forum w polsce co prawda o zupelnie innej tematyce ale posty nic nie wnoszace do tematu byly usuwane - na poczatku, potem wlasciciel machnal reka bo uznal ze musialby adminow pieciu zatrudnic tylko po to zeby odsiewali ten syf.

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19378

• R.J. Avatar
  • R.J.
...Mysle zwe Marta ma racje..Fill to administrator agitator czerwono bialo czarnnej mafi wszechmogacej w pl.. wsumioe z punktu widzenia sil naczelnych danego panstwa.. im wiecej idjotow zakochanych i wiernie sluzoncych danemu panstwu tym lepiej dlanich. im bardziej narod jest pjany .. nacpany i zdemoralizowany. tym latwiej nim jest rzadzic.to proste!!!
ciesze sie ze ze ktos to rozumie.i zdaje sobie sprawe ze Polacy dzialaja jak zdzlne sterowane samochodziki.. na baterie co sie im powie to lykaja jak mlode pelikany nie wnikajac w szeguly.... jezzzzuuuu a takie proste pytanie zadalem ... nie zadalem... poprosilem o podzielenie sie ewentualnymi doswiadczeniami..... powiem tak.... przez nastepne 50 lat swojego zycia . bede pamietal to forum . i jak moi znajomi beda sie pytali o motywacje mojej decyzji....przytocze im pare cytatow z tego forum.. wtedy zrozumia.. dlaczego nieche by kojazono mnie z Polakiem..

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19382

• Piotr Avatar
  • Piotr
R.J. napisał:
...Mysle zwe Marta ma racje..Fill to administrator agitator czerwono bialo czarnnej mafi wszechmogacej w pl.. wsumioe z punktu widzenia sil naczelnych danego panstwa.. im wiecej idjotow zakochanych i wiernie sluzoncych danemu panstwu tym lepiej dlanich. im bardziej narod jest pjany .. nacpany i zdemoralizowany. tym latwiej nim jest rzadzic.to proste!!!
ciesze sie ze ze ktos to rozumie.i zdaje sobie sprawe ze Polacy dzialaja jak zdzlne sterowane samochodziki.. na baterie co sie im powie to lykaja jak mlode pelikany nie wnikajac w szeguly.... jezzzzuuuu a takie proste pytanie zadalem ... nie zadalem... poprosilem o podzielenie sie ewentualnymi doswiadczeniami..... powiem tak.... przez nastepne 50 lat swojego zycia . bede pamietal to forum . i jak moi znajomi beda sie pytali o motywacje mojej decyzji....przytocze im pare cytatow z tego forum.. wtedy zrozumia.. dlaczego nieche by kojazono mnie z Polakiem..

Bredzisz jak potraktowany pradem, kolego...a do tego troche lekcji j. polskiego, by ci sie przydalo, zeby strasznie razace bledy poprawic!

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19383

• Pantagruel Avatar
  • Pantagruel
Szanowny R.J. Jeśli zadajesz pytanie na forum na temat dość kontrowersyjny, to musisz się liczyć z tym, że otrzymasz nie tylko merytoryczne odpowiedzi, ale również spotkasz się z krytyką, co jest zupełnie zrozumiałe. Mnie dziwi, co już zaznaczyłem, że "znając dobrze język angielski" szukasz pomocy na polskim forum. Od Polaków, którymi gardzisz i w języku polskim, którym gardzisz. Swoim ostatnim postem udowodniłeś, że słoma z butów ci wystaje. W sumie należy się cieszyć, że takie osobniki chcą zrezygnować z obywatelstwa polskiego. Może w końcu nikt nie będzie kojarzył Polaka z osobnikiem ze słomą wystającą z butów. Rzeczpospolita na pewno nie straci, wręcz przeciwnie. Gdyby Irlandczycy znali cię trochę lepiej to pewnie odmówiliby ci obywatelstwa.

PS.
Jeśli język angielski znasz tak dobrze jak język polski, to nie dziwię się, że na forach angielskojęzycznych nie szukasz pomocy. Pozdrawiam. Dla Irlandczyków pewnie będziesz kimś pomiędzy imigrantem z Nigerii i Pakistanu, zawsze poznają, że jesteś "Irlandczykiem" z "eastern Europe".

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19384

• jaa Avatar
  • jaa
obywatelstwo?czemu nie,w końcu po kilku latach przebywania tu,płacenia podatków,wiązania przyszłości z Irlandią cos nam się należy,z takim obywatelstwem mamy więcej możliwości.Ale na Boga,po co wam zmieniać imiona i nazwiska,chcecie być bardziej irlandzcy od Irlandczyków.Ktoś dobrze napisał że bedziecie dla nich "farbowanymi lisami" bo oni bardzo szanują swoją przynależnośc narodową.
A to że ktoś ma problem z wymówieniem waszego imienia czy nazwiska trudno,niech was nazywa johnem a nie janem,

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19385

• magdalena Avatar
  • magdalena
Dobrze napisane
Obawiam sie jednak ze i tak osobnik nie zrozumie
Jak to sie mowi z pustego w prozne nie nalejesz
I tak tylko gdybam ze szuka informacji na tym forum
Bo na Irlandzkim go pewnie wysmiali jak zaczal blyskac swoim fluent english

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19393

• marta Avatar
  • marta
po pierwsze zaznacze,ze NIE staram sie o irl obywatelstwo a tym bardziej nie mysle o zmianie nazwiska, ale...
O CO WAM CHODZI LUDZIE??? Co Wam tak przeszkadza???
mam tutaj polska tv i co chwile slyszy sie o polskich dzieciach, ktore maja obco brzmiace imiona jak Jessica, Brian, Leah, Denis itd itp Dodam rowniez, ze nie kazdy ma na nazwisko Kowal-SKI, wiele nazwisk konczy sie na -ta, _ro, -ut, -ze ...
sa to polskie dzieci, polskich rodzicow, mieszkajace w Polsce, a jednak nikt nie robi na nich w Polsce nagonki.
przez te wasze ograniczone myslenie mozecie tylko zrobic innym przykrosc, albo sie osmieszyc... Juz widze wasze miny jak poznacie kiedys w obcym kraju Polke, ktora nazywa sie np Jessica Meyer,bo tak ja wlasnie nazwali rodzice. Wiekszosc z Was ja zwymysla i nazwie farbowanym lisem, oczywiscie tylko w myslach lub za plecami...
Dajce sobie na luz ludzie, co was to obchodzi??? Nie chcecie komus pomoc, to nie pomagajcie. I tyle
Dodam jeszcze,ze w Polsce oprocz nazwisk typowo polskich, ponad 30% stanowia nazwiska pochodzenia niemieckiego, rosyjskiego, litewskiego, czeskiego, bialoruskiego, zydowskiego, ukrainskiego i jeszcze kilka innych, ale za dlugo by wymieniac
Jak juz ktos wczesniej pisal, agresja bierze sie z niewiedzy!
Wiec zanim zaczniecie kogos obrazac i ponizac,bo na przyklad chce zmienic brzmienie swojego nazwiska, to najpierw sie podszkolcie PRAWDZIWI POLACY i zobaczcie, ze nie kazdy Polak to Nowak czy Kowalski

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19398

• Piotr Avatar
  • Piotr
marta napisał:
po pierwsze zaznacze,ze NIE staram sie o irl obywatelstwo a tym bardziej nie mysle o zmianie nazwiska, ale...
mam tutaj polska tv i co chwile slyszy sie o polskich dzieciach, ktore maja obco brzmiace imiona jak Jessica, Brian, Leah, Denis itd itp Dodam rowniez, ze nie kazdy ma na nazwisko Kowal-SKI, wiele nazwisk konczy sie na -ta, _ro, -ut, -ze ...
sa to polskie dzieci, polskich rodzicow, mieszkajace w Polsce, a jednak nikt nie robi na nich w Polsce nagonki.
przez te wasze ograniczone myslenie mozecie tylko zrobic innym przykrosc, albo sie osmieszyc... Juz widze wasze miny jak poznacie kiedys w obcym kraju Polke, ktora nazywa sie np Jessica Meyer,bo tak ja wlasnie nazwali rodzice. Wiekszosc z Was ja zwymysla i nazwie farbowanym lisem, oczywiscie tylko w myslach lub za plecami...
Dajce sobie na luz ludzie, co was to obchodzi??? Nie chcecie komus pomoc, to nie pomagajcie. I tyle
Dodam jeszcze,ze w Polsce oprocz nazwisk typowo polskich, ponad 30% stanowia nazwiska pochodzenia niemieckiego, rosyjskiego, litewskiego, czeskiego, bialoruskiego, zydowskiego, ukrainskiego i jeszcze kilka innych, ale za dlugo by wymieniac
Wiec zanim zaczniecie kogos obrazac i ponizac,bo na przyklad chce zmienic brzmienie swojego nazwiska, to najpierw sie podszkolcie PRAWDZIWI POLACY i zobaczcie, ze nie kazdy Polak to Nowak czy Kowalski

Kolezanka niech troche przystopuje i moze raczej krwi sobie upusci! Pani awanturnica chyba nie rozumie istoty dyskusji i poruszonego problemu. Nie chodzi tutaj o nadawanie obcobrzmiacych imion czy posiadania takowych nazwisk, chodzi o ZMIANE imienia i nazwiska wynikajaca z totalnie prozniaczych pobudek. A to juz wielka roznica!!!

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19399

• Pavzy Avatar
  • Pavzy
marta napisał:

Dobrze powiedziane.

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19407

• Pavzy Avatar
  • Pavzy
Piotr napisał:
marta napisał:

Kolezanka niech troche przystopuje i moze raczej krwi sobie upusci! Pani awanturnica chyba nie rozumie istoty dyskusji i poruszonego problemu. Nie chodzi tutaj o nadawanie obcobrzmiacych imion czy posiadania takowych nazwisk, chodzi o ZMIANE imienia i nazwiska wynikajaca z totalnie prozniaczych pobudek. A to juz wielka roznica!!!

Ja tak sobie myślę, że jesteś bardzo zakompleksiony. Co cię to obchodzi, co kto inny chce zrobić ze swoim nazwiskiem? Nie masz swoich problemów?
Po co się w ogóle wypowiadasz jeśli tak naprawdę nie masz nic do powiedzenie na tema dyskusji?

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19409

• warszawiak Avatar
  • warszawiak
W wierzowcu moich rodzicow od kilku lat mieszka rodzina z Wietnamu. Kilka miesiecy temu na ich drzwich pojawila sie tabliczka "Kowalscy". Jak sie okazalo pan Lin dostal polskie obywatelstwo i teraz nazywa sie Ziemowit Kowalski. Nikogo to nie dziwi i nie smieszy. Sasiedzi mowia do niego dzin dybry panie Kowalski. Absolutnie nikomu nie przeszlo przez mysl, ze jest to groteskowe i komiczne.

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19415

• hehe Avatar
  • hehe
warszawiak napisał:
W wierzowcu moich rodzicow od kilku lat mieszka rodzina z Wietnamu. Kilka miesiecy temu na ich drzwich pojawila sie tabliczka "Kowalscy". Jak sie okazalo pan Lin dostal polskie obywatelstwo i teraz nazywa sie Ziemowit Kowalski. Nikogo to nie dziwi i nie smieszy. Sasiedzi mowia do niego dzin dybry panie Kowalski. Absolutnie nikomu nie przeszlo przez mysl, ze jest to groteskowe i komiczne.

ale bajeczke wymysliłeś.

O:Obywatelstwo irlandzkie 1 rok 9 miesiąc temu #19416

• kkasia Avatar
  • kkasia
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
Ale mam bekę! Forum na galway.pl jest śmieszniejsze niż najlepsza komedia! Dawać ludzie, wrzucajcie sobie dalej, świetnie się bawię! Hahahahaha
Time to create page: 0.219 seconds

DOŁĄCZ DO NAS:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site