Witamy, Gość

TEMAT: Nieważny paszport

Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16132

• Kaja Avatar
  • Kaja
Mam takie pytanie,czy ktoś z was jechał z dzieckiem na nieważnym paszporcie??Termin ważności upłyną, a na wizytę w ambasadzie każą czekać 2 miesiące,bo niby dużo ludzi teraz wyrabia paszporty,jakaś masakra.Wszystko trzeba załatwiać przez internet i nawet nie można sie dodzwonić do nich!!Chodzi mi o podróż autem,niby na paszporcie pisze
że można wrócić do swojego kraju nawet gdy dokument stracił ważność.Czy ktoś w was może miał taką sytuację?

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16133

• Joanna Avatar
  • Joanna
.Do swojego kraju zawsze mozesz wrócic nawet jesli masz paszport niewazny. Jesli masz tak napisane na paszporcie to moim zdaniem bez problemu mozesz jechac- zawsze mozesz im pokazac palcem bo jest w paszporcie napisane i musza Cie przepuscic. Na Twoim miejscu jeszcze w razie czego bym wydrukowała sobie stronke po angielsku z ambaday Polskiej (tam tez jest tak napisane). Powodzonka

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16134

• stasiek Avatar
  • stasiek
Kaja napisał:
Mam takie pytanie,czy ktoś z was jechał z dzieckiem na nieważnym paszporcie??Termin ważności upłyną, a na wizytę w ambasadzie każą czekać 2 miesiące,bo niby dużo ludzi teraz wyrabia paszporty,jakaś masakra.Wszystko trzeba załatwiać przez internet i nawet nie można sie dodzwonić do nich!!Chodzi mi o podróż autem,niby na paszporcie pisze
że można wrócić do swojego kraju nawet gdy dokument stracił ważność.Czy ktoś w was może miał taką sytuację?

A DOWODU OSOBISTEGO NIE MASZ???

WYSTARCZY ZADZWONIĆ NA LOTNISKO W POLSCE (NP. KRAKÓW, KATOWICE) I POŁĄCZYĆ SIĘ ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ I ZAPYTAĆ JAKIE SĄ PROCEDURY W RTAKIM PRZYPADKU TO CI WSZYSTKO POWIEDZĄ !!!

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16147

• Joanna Avatar
  • Joanna
stasiek napisał:
Kaja napisał:

WYSTARCZY ZADZWONIĆ NA LOTNISKO W POLSCE (NP. KRAKÓW, KATOWICE) I POŁĄCZYĆ SIĘ ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ I ZAPYTAĆ JAKIE SĄ PROCEDURY W RTAKIM PRZYPADKU TO CI WSZYSTKO POWIEDZĄ !!!

Jak zwykle dobrze nie doczyta, a juz sie rzuca...
Czy na którym kolwiek z forum mozna dostac pomoc bez "rzucania" sie i pisowni duzymi literami.. masakra..

Kaja zadzwon do ambasady.. bo tutaj to az szkoda szukac pomocy..

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16152

• ... Avatar
  • ...
Joanna napisał:
stasiek napisał:
Kaja napisał:

Czy na którym kolwiek z forum mozna dostac pomoc bez "rzucania" sie i pisowni duzymi literami.. masakra..

Tak Asiu, doczytaj dokładnie, a potem zweryfikuj bajdurzenia...

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16155

• Olga Avatar
  • Olga
Przeproś Kaja staśka że zadajesz cyniczne pytania i zajmujesz jego cenny czas. Pytać przecież nie wolno. Nie wiedzieć też nie wolno.

Na forum należy tylko się opluwać i ewentualnie wytykać orty, koniecznie krzycząc żeby każdy zauważył i zrozumiał.
I najważniejsze: żeby wszyscy zapamiętali jaki to stasiek jest "obrotny" bo staśkowi to dobrze robi na zmęczoną codzienną frustracją głowę.

Z dowodem osobistym dla dziecka to nie taka prosta sprawa. Żeby go wyrobić w Polsce trzeba dziecko zameldować a żeby to zrobić potrzebny jest akt urodzenia a ten jeśli nawet przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego, nie zawiera, podobnie jak oryginał, polskich znaków dzięki czemu zdarzyć się może że imiona i/lub nazwiska rodziców są niezgodne. Mi np pani z przerośniętym ego w urzędzie w Krośnie Odrzańskim powiedziała że wg aktu urodzenia nie jestem matką własnego dziecka bo zamiast ą w nazwisku jest a i że mam to skorygować sądownie lub wrócić do organu który wydał akt urodzenia (w Irlandii) i kazać domalować polskie ogonki. Orientujecie się czy przy wydawaniu dowodu osobistego w ambasadzie też są takie cyrki?

Z gory przepraszam staśka że pytam choć mogę sobie podzwonić. Nie zawracaj sobie głowy stasiek, nie odpowiadaj, poczytaj w tym czasie o netykiecie.

Pzdr

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16156

• ewcia Avatar
  • ewcia
Olga napisał:
Przeproś Kaja staśka że zadajesz cyniczne pytania i zajmujesz jego cenny czas. Pytać przecież nie wolno. Nie wiedzieć też nie wolno.

Na forum należy tylko się opluwać i ewentualnie wytykać orty, koniecznie krzycząc żeby każdy zauważył i zrozumiał.
I najważniejsze: żeby wszyscy zapamiętali jaki to stasiek jest "obrotny" bo staśkowi to dobrze robi na zmęczoną codzienną frustracją głowę.

Z dowodem osobistym dla dziecka to nie taka prosta sprawa. Żeby go wyrobić w Polsce trzeba dziecko zameldować a żeby to zrobić potrzebny jest akt urodzenia a ten jeśli nawet przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego, nie zawiera, podobnie jak oryginał, polskich znaków dzięki czemu zdarzyć się może że imiona i/lub nazwiska rodziców są niezgodne. Mi np pani z przerośniętym ego w urzędzie w Krośnie Odrzańskim powiedziała że wg aktu urodzenia nie jestem matką własnego dziecka bo zamiast ą w nazwisku jest a i że mam to skorygować sądownie lub wrócić do organu który wydał akt urodzenia (w Irlandii) i kazać domalować polskie ogonki. Orientujecie się czy przy wydawaniu dowodu osobistego w ambasadzie też są takie cyrki?

Z gory przepraszam staśka że pytam choć mogę sobie podzwonić. Nie zawracaj sobie głowy stasiek, nie odpowiadaj, poczytaj w tym czasie o netykiecie.

Pzdr

polskie urzędasy,myślę że gdybyś dobrze tej pani kasą posmarowała,to by nie zauważyła braku ogonków ;)

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16160

• Joanna Avatar
  • Joanna
... napisał:
Joanna napisał:
stasiek napisał:
Kaja napisał:

Tak Asiu, doczytaj dokładnie, a potem zweryfikuj bajdurzenia...[/quote

Ja czytam uwaznie!
Przeciez napisała Kaja, ze paszport ma niewazny.. jakby miała dowód dla dziecka to by nie zawracała chyba gitary no nie..?! tylko bym pojechała z dzieckiem!

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16161

• Joanna Avatar
  • Joanna
... napisał:
Joanna napisał:
stasiek napisał:
Kaja napisał:

Tak Asiu, doczytaj dokładnie, a potem zweryfikuj bajdurzenia...[/quote

Ja czytam uwaznie!
Przeciez napisała Kaja, ze paszport ma niewazny.. jakby miała dowód dla dziecka to by nie zawracała chyba gitary no nie..?! tylko by pojechała z dzieckiem!

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16214

• yanby Avatar
  • yanby
to podobnie jak u mnie.dzwonilem dzisiaj do ambasady a koles mowi ze teraz wizyty umawiaka tylko online.wchodze tam a tam pierwszy wolny termin 24 lipca czyli nasz dzien wyjazdu do polski i nie da rady nic zrobic.jeszcze dzisiaj zrobilismy foto i wniosek o irlandzki z poczty jutro na garde i wyslemy.moze cos z tego bedzie:(

O:Nieważny paszport 2 lata 5 miesiąc temu #16226

• Olga Avatar
  • Olga
Irlandzki przyjdzie wcześniej. My też odpuściliśmy z polskim bo była okropna kolejka, jeżdżenie, załatwianie, kombinacje i pretensje. Irlandzki przyszedł szybciutko, wystarczyła jedna wizyta na gardzie i dwa telefony żeby zweryfikować parę informacji i paszport przyszedł pocztą na czas.
Time to create page: 0.174 seconds

DOŁĄCZ DO NAS:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site