Witamy, Gość

TEMAT: samochod z salonu

samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14106

• marek Avatar
  • marek
witam.pytanie jak w temacie-czy ktos z was bral tu w irl auto z salonu na kredyt/raty?
niewazne czy nowe auto np 2-letnie-chodzi mi glownie o to jak to wszystko wyglada..czy i ile trzeba miec wkladu wlasnego?czy auto bierze sie na kredyt-tzn czy ja musze wziasc kredyt z banku i zaplacic calosc w salonie za auto i potem splacac kredyt w banku?czy salon bierze kredyt na siebie i ja im splacam?czy moze wplacam czesc i potem co miesiac im splacam bez zadnego kredytu bankowego czy jak?
wiem ze troche chaotycznie wszystko napisalem ale zainteresowani zrozumieja...

z gory dziekuje za pomoc osobom ktore sa w temacie

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14122

• nicole Avatar
  • nicole
  • Expert Boarder
  • Oklaski: -4
marek napisał:
witam.pytanie jak w temacie-czy ktos z was bral tu w irl auto z salonu na kredyt/raty?
niewazne czy nowe auto np 2-letnie-chodzi mi glownie o to jak to wszystko wyglada..czy i ile trzeba miec wkladu wlasnego?czy auto bierze sie na kredyt-tzn czy ja musze wziasc kredyt z banku i zaplacic calosc w salonie za auto i potem splacac kredyt w banku?czy salon bierze kredyt na siebie i ja im splacam?czy moze wplacam czesc i potem co miesiac im splacam bez zadnego kredytu bankowego czy jak?
wiem ze troche chaotycznie wszystko napisalem ale zainteresowani zrozumieja...

z gory dziekuje za pomoc osobom ktore sa w temacie

Mam wiadomosci sprzed 4 lat wiec nie wiem czy sa wciaz aktualne.
Wklad wlasny zalezy od Ciebie, oczywiscie jesli masz wiecej gotowki tym lepiej bo wtedy bedziesz miec mniej do splacenia.
Raty rozbite sa albo na 36 albo na 48 mies.
To salon samochodowy wszystko za Ciebie zalatwia czyli kredyt i koszt kredytu. Ja majac konto w BOI splacalam kredyt to Permament TSB
Dealer powinien z Toba usiasc i wszystko Ci wyjasnic czyli miesieczna rate koszt kredytu itd...
Musisz podac numer swojego konta zeby pozniej mogli przez direct debit sciagac Ci nalezna rate.
Pierwsza rata jest zazwyczaj wyzsza bo zawiera koszt obslugi kredytu.
Aha koniecznie zapytaj dealera czy istnieje mozliwosc splaty kredytu wczesniej bez ukrytych kosztow (tak dla wlasnej informacji) bo czasami jesli chcesz splacic kredyt wczesniej bank narzuca dodatkowa oplate! Bankowi nie zawsze na reke jest wczesniejsza splata.
Jesli masz stale zrodlo dochodu to bank nie powininen miec wiekszych problemow zeby Ci go przydzielic.
W moim przypadku wszystko zalatwil dealer, ja tylko podpisalam papiery i tego samego dnia odebralam kluczyki.
Powodzenia

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14165

• Wrzesien Avatar
  • Wrzesien
  • Administrator
  • Oklaski: -1
Dosc latwo jest tez uzyskac kredyt ze swojego macierzystego banku, na ogol wychodzi to taniej... ale nie zawsze. Zgodnie z prawem powinni ci wyliczyc APR dla twojego konkretnego kredytu i im jest on nizszy tym kredyt lepszy.

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14167

• Kate Avatar
  • Kate
- a jaka sie dostaje gwarancje na samochod np 5 letni? orientujecie sie? (kupiony u dealera) i czy to sie oplaca, bo wiadomo ze kosztowac bedzie wiecej niz od prywatnej osoby.

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14175

• Assembly Point Avatar
  • Assembly Point
Kate napisał:
- a jaka sie dostaje gwarancje na samochod np 5 letni? orientujecie sie? (kupiony u dealera) i czy to sie oplaca, bo wiadomo ze kosztowac bedzie wiecej niz od prywatnej osoby.

Wszystko zalerzy od salonu.Jedni daja na 6 miesiecy inni na 12 plus dodatek w postaci czlonkostwa AA na rok.

https://secure1.aaireland.ie/AA/AA-Membership.aspx?aaiegoogle=aamem

Warto chwile porozmawiac z sprzedawca i oczywiscie sie targowac.Im bardzo zalerzy na sprzedaniu auta wiec trzymamy ich w rekach :)

Co do kredytow hmm jezeli chodzi o wlasny bank np AIB jest slabo.
Najlepiej poszukac salon z wlasnym planem finansowym.

Np. Monaghan&Son na Tuam Road albo Motorpark na Headford Road.

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14176

• Assembly Point Avatar
  • Assembly Point
Przepraszam ze post pod postem.

Jezeli masz wiecej pytan chetnie pomoge.Za soba mam kilka tranzakcji jezeli chodzi o kupno auta w salonie na raty czy za gotowke.
Pozdrawiam.

O:samochod z salonu 2 lata 6 miesiąc temu #14179

• nicole Avatar
  • nicole
  • Expert Boarder
Kate napisał:

Ja mialam na rok plus AA serwis.
Chwale sobie to gwarancje bo po 3 mies jezdzenia "poszla" pompa wodna czy jakos tak i za naprawe nie musialam placic...
Czy to sie oplaca to Twoja decyzja zeby sobie wyliczyc koszt auta plus koszt kredytu.
Kredyt jest dobrym rozwiazaniem jesli chcesz miec w miare nowe auto a nie masz wystarczajaco duzo gotowki.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14898

• Kolo Avatar
  • Kolo
Czyli idac do salonu z mysla zakupu nowego auta co musze miec ze soba :-) oczywiscie zastanawiam sie nad zakupem ratalnym.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14902

• nicole Avatar
  • nicole
  • Expert Boarder
Kolo napisał:
Czyli idac do salonu z mysla zakupu nowego auta co musze miec ze soba :-) oczywiscie zastanawiam sie nad zakupem ratalnym.

Jesli chcesz wplacic jakies pieniadze gotowka zeby kredyt wyszedl mniejszy to oczywiscie te pieniadze, do tego numer Twojego konta bankowego zeby mogli "wejsc" z direct debit.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14904

• Kolo Avatar
  • Kolo
A wiesz moze czy w salonach biora stare auto w rozliczeniu przy zakupie nowego?

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14905

• nicole Avatar
  • nicole
  • Expert Boarder
Kolo napisał:
A wiesz moze czy w salonach biora stare auto w rozliczeniu przy zakupie nowego?

Tak, mysle ,ze wiekszosc salonow wciaz ma te opcje, ze oddajesz stare auto i oni ci kalkuluja jego wartosc a nowe bierzesz w rozliczeniu.
Nie jestem pewna jak jest w tej chwili ale jakis czas temu ta opcja byla mozliwa tylko jesli bralo sie auto powyzej €10.000

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14938

• Kolo Avatar
  • Kolo
Jeszcze jedno pytanie mam, na jakiej zasadzie oni obliczaja zdolnosc kredytowa. Myslimy wraz z dziewczyna o kupnie auta raze, z tym ze nie mamy wspolnego konta i nasze oficialne zarobki nie sa zbyt wysikie.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #14951

• Magda Avatar
  • Magda
Bralam samochod z salonu jakies 3-4 miesiace temu i mój stary samochod zabrali. kupiłam auto od nich za mniej niz 10 tys. Musisz popytac w salonie.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #15009

• Kolo Avatar
  • Kolo
Assembly Point napisał:
Kate napisał:

Mi AiB pokazało fucka a Motorpark ma strasznie bandycki %, zna ktos jeszcze jakiegoś dealera z własnym planem finansowym?

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #15025

• Hej Avatar
  • Hej
to postrasz AIB, że pokażesz im Fucka TY jeśli Ci nie dadzą kredyciku, że przejdziesz do innego banku.

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #15029

• Kolo Avatar
  • Kolo
Hej napisał:
to postrasz AIB, że pokażesz im Fucka TY jeśli Ci nie dadzą kredyciku, że przejdziesz do innego banku.

Aplikowałem dziś jeszcze w BoI i TSB zobaczę co oni wymyślą :)

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #15030

• faq Avatar
  • faq
Hej napisał:

Na pewno sie bardzo przestrasza...

O:samochod z salonu 2 lata 5 miesiąc temu #15047

• nicole Avatar
  • nicole
  • Expert Boarder
Kolo napisał:
Assembly Point napisał:
Kate napisał:

Mi AiB pokazało fucka a Motorpark ma strasznie bandycki %, zna ktos jeszcze jakiegoś dealera z własnym planem finansowym?

Zapytaj jeszcze w Renault Citygate na Tuam Rd, w salonie Vovlo kolo glownej poczty i u Kieran Moran - za lotniskiem na swiatlach w prawo i po prawej stronie jest ten sprzedawca.
Jesli sie nie uda to wybierz sie do osciennych wiosek jak Ennis, Limerick czy Athlone bo czasami czym dalej od Galway znajdziesz lepszy deal.
Time to create page: 0.185 seconds

DOŁĄCZ DO NAS:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site