Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: Twoj pies, czyja kupa?

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26470

• Twoj pies, czyja kupa?
  • Twoj pies, czyja kupa? Avatar
Witam Serdecznie.
Do rozpoczecia tego watku sklonila mnie ostatnia wizyta na placu zabaw dla dzieci na Doughisce. Nie chce pietnowac tutaj Doughiski, bo podejrzewam ze wszedzie w Galway jest podobnie, ale tak zesranego placu przez psy, to ja nigdy nie widzialem.
Oczywiscie, za stan rzeczy nie winie tutaj rodakow, bo to czy po swoim psie sprzatamy glownie zalezy od wychowania i kultury czlowieka, a nie od miejsca urodzenia.
Zeby latwiej nam bylo rozmawiac pozwole sobie skategoryzowac wlascicieli psow:

Some Professionals – To sa wlasciciele, ktorzy potrzebuja psa do pracy lub zycia (np.: pies przewodnik, psy mysliwskie, psy ratownicze etc). Bardzo przemyslany zakup psa. Opieka nad psem na wysokim poziomie. To jest grupa wlascicieli, ktora moim zdaniem sprzata po swoim psie najczesciej.

Some Families with kids – To sa rodziny z dziecmi, ktore dla poprawy bezpieczenstwa decyduja sie na psa. Bardzo czesto w tych rodzinach pies jest od lat. Rodziny z dziecmi sa z reguly obowiazkowe i sprzatanie po psach jest na przyzwoitym poziomie. (Pomijam sytuacje gdy do zakupu psa dochodzi pod naciskiem dziecka, to nie powinno miec miejsca. Dzieciom sie maskotki po czasie nudza i to jest zrozumiale).

Some Couples no kids – Zdarza sie, ze pary decyduja sie na zakup psa, co w jakis sposob daje upust macie-tacierzynskim instynktom. Sprzatanie po psinkach jest na poziomie dobrym.

Some track-suits – Pies zakupiony dla szpanu, do poprawy ego lub dodania extra mestwa. Najczesciej kupowane psy torasy agresywne i waleczne. Tutaj czesto w parze idzie: dresik, silka, tatuaze, generalnie wszystko to co kompensuje braki pewnosci siebie. Musze przyznac opieka nad psem jest na przyzwoitym poziomie, bo pies jest jakby naszym dopelnieniem, czyli opiekujemy sie jak soba. Ze sprzateniem po psie moze byc roznie, bo to gryzie sie z obrazem jaki kreujemy. Nie mylic z typem ‘Rozal’, on jest kozak i pewnie sprzata po swoim psie.

Some Wanna be – To bedzie grupa z malym rasowym pieskiem. Opieka nad psem moze budzic pytania. Sprzatanie po psie zalezy od mody. Raczej sklonna zrobic 30 min Chodakowskiej niz 2 sklony po kupe dziennie (Jesli on, to zacza ale nigdy nie skonczyl ‘Szostki Weidera’).

Some Older group – To starsza pani z pieskiem, ona nie widzi w tym nic zlego ze piesek nasra na trawnik.

Powyzsze przyklady sa silnie zgeneralizowane, ale daja taki ogolny przeglad wlascicieli psow. Ja sie tylko zastanawiam, jak to jest ze czlowiek wychodzi z psem max 200m od domu i pozwala mu srac na trawniki kolo domow, na boisko czy chodniki. Nie wspominam juz o placach zabawach dla dzieci czy piaskownicach, bo to juz jest skandal. Czy taka osoba sie wstydzi? Czy ma jakies poczucie winy? A moze po prostu nie zdaje sobie sprawy, ze to jest zachowanie dalece odbiegajace od normy.

Moi drodzy , radujmy sie, kochajmy sie, szanujmy sie i sprzatajmy po swoich psach.

Pozdrawiam serdecznie

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26471

• nk
  • nk Avatar
dziwie sie ze chcialo ci sie pisac o kupie , ale zgadzam sie ze karygodne jest zeby psy sraly na placach zabaw i nikt po nich nie sprzatal , malutkie dzieci kilku miesieczne ktore nie rozumieja jeszcze co to kupa moga wziasc to do reki co wiaze sie z zarazkami i rozmaitymi chorobami .. !

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26472

• Dośka
  • Dośka Avatar
Twoj pies, czyja kupa? napisał:
Witam Serdecznie.
Do rozpoczecia tego watku sklonila mnie ostatnia wizyta na placu zabaw dla dzieci na Doughisce. Nie chce pietnowac tutaj Doughiski, bo podejrzewam ze wszedzie w Galway jest podobnie, ale tak zesranego placu przez psy, to ja nigdy nie widzialem.
Oczywiscie, za stan rzeczy nie winie tutaj rodakow, bo to czy po swoim psie sprzatamy glownie zalezy od wychowania i kultury czlowieka, a nie od miejsca urodzenia.
Zeby latwiej nam bylo rozmawiac pozwole sobie skategoryzowac wlascicieli psow:

Some Professionals – To sa wlasciciele, ktorzy potrzebuja psa do pracy lub zycia (np.: pies przewodnik, psy mysliwskie, psy ratownicze etc). Bardzo przemyslany zakup psa. Opieka nad psem na wysokim poziomie. To jest grupa wlascicieli, ktora moim zdaniem sprzata po swoim psie najczesciej.

Some Families with kids – To sa rodziny z dziecmi, ktore dla poprawy bezpieczenstwa decyduja sie na psa. Bardzo czesto w tych rodzinach pies jest od lat. Rodziny z dziecmi sa z reguly obowiazkowe i sprzatanie po psach jest na przyzwoitym poziomie. (Pomijam sytuacje gdy do zakupu psa dochodzi pod naciskiem dziecka, to nie powinno miec miejsca. Dzieciom sie maskotki po czasie nudza i to jest zrozumiale).

Some Couples no kids – Zdarza sie, ze pary decyduja sie na zakup psa, co w jakis sposob daje upust macie-tacierzynskim instynktom. Sprzatanie po psinkach jest na poziomie dobrym.

Some track-suits – Pies zakupiony dla szpanu, do poprawy ego lub dodania extra mestwa. Najczesciej kupowane psy torasy agresywne i waleczne. Tutaj czesto w parze idzie: dresik, silka, tatuaze, generalnie wszystko to co kompensuje braki pewnosci siebie. Musze przyznac opieka nad psem jest na przyzwoitym poziomie, bo pies jest jakby naszym dopelnieniem, czyli opiekujemy sie jak soba. Ze sprzateniem po psie moze byc roznie, bo to gryzie sie z obrazem jaki kreujemy. Nie mylic z typem ‘Rozal’, on jest kozak i pewnie sprzata po swoim psie.

Some Wanna be – To bedzie grupa z malym rasowym pieskiem. Opieka nad psem moze budzic pytania. Sprzatanie po psie zalezy od mody. Raczej sklonna zrobic 30 min Chodakowskiej niz 2 sklony po kupe dziennie (Jesli on, to zacza ale nigdy nie skonczyl ‘Szostki Weidera’).

Some Older group – To starsza pani z pieskiem, ona nie widzi w tym nic zlego ze piesek nasra na trawnik.

Powyzsze przyklady sa silnie zgeneralizowane, ale daja taki ogolny przeglad wlascicieli psow. Ja sie tylko zastanawiam, jak to jest ze czlowiek wychodzi z psem max 200m od domu i pozwala mu srac na trawniki kolo domow, na boisko czy chodniki. Nie wspominam juz o placach zabawach dla dzieci czy piaskownicach, bo to juz jest skandal. Czy taka osoba sie wstydzi? Czy ma jakies poczucie winy? A moze po prostu nie zdaje sobie sprawy, ze to jest zachowanie dalece odbiegajace od normy.

Moi drodzy , radujmy sie, kochajmy sie, szanujmy sie i sprzatajmy po swoich psach.

Pozdrawiam serdecznie

Święta racja,krew mnie zalewa na widok za przeproszeniem srającego psa na placu zabaw a właściciel-ka udają że tego nie widzą lub uważają to za normalne,chce się pieska to trzeba się też poczuwać do obowiązku sprzątania po nim,woreczek i chusteczka w rękę i sprzątaj po pupilu.Albo wyprowadz go na swój ogródek niech tam ci narobi wtedy zobaczysz jak to może przeszkadzać innym,gdy zaczniesz wymijać"miny"żeby pranie powieścić lub będzie się chciało na ogródku dziecko pobawić.

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26473

• magda2
  • magda2 Avatar
i znaowu ta dogiszka.... taka piekna porzadna dzielnica

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26474

• mona Lisa
  • mona Lisa Avatar
magda2 napisał:
i znaowu ta dogiszka.... taka piekna porzadna dzielnica
podobno psy upodabniaja się do właścicieli ha ha JACY wspaniali LUDZIE muszą mieszkać w tej cudnej dzielnicy

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26475

• ja
  • ja Avatar
Wprawdzie nie mieszkam w Galway,ale w moim miasteczku jest to samo.Mam sąsiada który często gdy idę odprowadzić córke do szkoły,on akurat wraca ze swoim psiakiem ze spaceru.Kilka razy już widziałam, jak zawsze sprząta.
Ale niestety takich ludzi jest bardzo mało, w parku np trzeba patrzeć pod nogi,pełno kup,ludzie mają to w czterech literach,a te wszystkie tabliczki mówiące o karach to takie tulko atrapy i taki nikt tego nie pilnuje i nie przestrzega.

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26479

• Anonim
  • Anonim Avatar
Twoj pies, czyja kupa? KUPA OCZYWIŚCIE PSA. chociaż możne się tam zdarzyć miedzy psimi, kupa młodzieńca przesiadującego na ławce i pijącego pivko

Twoj pies, czyja kupa? 4 lata 3 tygodni temu #26489

• olenia
  • olenia Avatar
hej
bardzo fajny zartobliwy artykulik o jakze waznym problemie, posiadam dziecko i psa, w epoce przedzieciecej czesto z lenistwa nie sprzatalam kup , robilam to tylko na osiedlu gdyz balam sie sasiadow ze mi zwroca uwage lub napisza skarge do zarzadu i bedzie wstyd(jestem wlascielka domu wiec landlordem zagrozic nei moga)

Niemniej jednak robilam to z obawy o opinie a teraz z obawy o zdrowie dziecka. Male dzieci gdy zetkna sie z zarazkami w psiej kupie moga nawet oslepnac nie wiem dokladnie ale sprzatam.

na naszym placu zabaw jest informacja zenie wolna wprowadzac psow i nikt tego nie robi, plac jest ogrodzony i czysty.

gdy raz uwiazalam tam mojego psa (po ktorym naturalnie bym posprztala) jedna pani zwrocila mi uwage powolujac sie na znak, no i mial racje, przeprosilam psa uwiazalam z drugiej strony i juz nigdy go tamnie biore.

warto zwrocic uwage (grzecznie) oraz zawiescic stosowne znaki

pozdrawiam

Twoj pies, czyja kupa? 4 miesiąc 2 tygodni temu #34429

• Emmastone
  • Emmastone Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Czasami aż strach patrzeć na te dzieciaki w takim otoczeniu..Ale widać każdy musi sam do tego dojść, że czasami trzeba posprzątać po swoim zwierzaku.

Twoj pies, czyja kupa? 1 miesiąc 2 tygodni temu #34609

• preKlementyna
  • preKlementyna Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Nie cierpię jak ktoś właśnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to nieestetyczne i dodatkowo drażni innych. Ja jestem wyczulona. Skoro już ktoś chce mieć to zwierzątko to niech też za niego odpowiada i posprząta to co nabrudziło. Trawnik po zimie to katastrofa, a latem wcale nie jest dużo lepiej.
Czas generowania strony: 0.123 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem