Witamy, Gość

Odpowiedz w temacie: separacja małżeńska

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz

Stolica Polski *

Historia tematu:: separacja małżeńska

Maks. pokazywanych 20 ostatnich postów - (ostatni post jest pierwszy)
1 rok 9 miesiąc temu #20644

Filozof

UWAGA - DO WSZYSTKICH KOBIET
Czy jesteś w niebezpieczeństwie?
Czy potrzebujesz pomocy?
Czy boisz się kogoś, kto jest blisko ciebie?
ZADZWOŃ, NIE CZEKAJ!

Pomoc dla Kobiet - Bezpłatna Infolinia: 1800 341 900

Co roku pomagamy tysiącom kobiet dotkniętym przemocą w rodzinie.

WIĘCEJ NA TEMAT PRAW KOBIET NA STRONIE

http://www.womensaid.ie/
1 rok 9 miesiąc temu #20642

ja

z ta wytrzezwialka to nie jest tak jak pisal ktos wczesniej... tu nie maja wytrzezwialek:(
czy rzeczywiscie kobiety maja wieksze prawa? tez nie do konca. 2 razy wzywalam Garde do pijanego (juz) exa. pierwszym razem "tylko" mnie wyzywal i niszczyl moje rzeczy. za drugim razem po pijaku mnie pobil. przyjechali i... zapytali czy mam gdzie przenocowac, zebym byl bezpieczna. zapytalam dlaczego jego nie wezma? przeciez to on jest tym agresorem w dodatku totalnie zachlanym. powiedzieli, ze oni moga go tylko wsadzic do aresztu a ja jestem w stosunkowo dobrej kondycji. za pierwszym razem wywiezli go na drugi koniec miasta, ale wrocil po 3 godzinach jeszcze bardziej nawalony. za drugim razem, mimo, ze mnie pobil zostawili go w domu. powiedzieli, ze jezeli chce, zeby poniosl konsekwencje to musze isc do sadu i zlozyc formularz o przydzieleniu ochrony. w razie nastepnej agresji, psychicznej lub fizycznej zabiora go do aresztu i wtedy juz bedzie mial sprawe o znecanie sie.
na pewno musisz dzialac. separacja to za malo. alkoholik to chory czlowiek i powinien sie leczyc. ale tez dopoki dajesz mu warunki do picia, czyli nie robisz nic, zeby go jakos zmobilizowac do leczenia to bedzie pil i ciagle przesuwal granice (nawet mi do glowy nie przyszlo, ze on moze mnie kiedys uderzyc... awtedy bil, zeby mnie zabic). dopoki taki czlowiek nie upadnie na dno lub nie straci czegos, na czym mu zalezy, to nigdy nie wezmie sie za siebie. odejdz od niego. nie separacja, rozwod! jesli macie byc razem, to bedziecie, ale dopiero, kiedy on poradzi sobie ze swoja choroba. to ty i twoje dzieci sa wazniejsze. a on potrzebuje kopa w dupsko i albo sie opamieta, albo nie. nie utrzymuj tego malzenstwa np "dla tzw. dobra dzieci". dla nich wszelkie dobro, to dom, w ktorym panuje milosc i szacunek. dzieci widza i czuja, przyjmuja takie zachowania jako normalne... chcesz takiej przyszlosci dla swoich dzieci? uciekaj. ratuj siebie i dzieciaki. jesli masz problem z mieszkaniem idz do city councila, do housingu. zloz papiery o mieszkanie socjalne. uzasadnij przemoca domowa i alkoholizmem meza. prawdopodobnie od razu bedziesz miala rozmowe z oficerem socjalnym, ktory nakieruje cie co masz dalej robic.

osobiscie mam ogromny uraz do osob pijacych alkohol, ze juz prawie sie z nikim nie spotykam - nawet jesli jest to lampka wina czy male piwo :( straszna trauma
1 rok 9 miesiąc temu #20641

pieron

nie martw sie jak zacznie pic alkohol to bedzie gorzej :woohoo:
1 rok 9 miesiąc temu #20640

pieron

nie martw sie jak zacznie pic alkohol to bedzie gorzej :woohoo:
1 rok 9 miesiąc temu #20639

działaj

zosia b napisał:
:S mam wielki problem bo jestesmy 11 lat po slubie i mamy 2 dzieci w wieku10 i 9 lat kazdy likent to alkochol i nie tylko w tygodniu tesz nieraz idzie mu od 4 do 7 butelek np jek zacznie w e czwartek to konczy w niedziele jest poprostu upierdliwy i narudny w stosunku do dzieci i mnie ubliza mi i wyzywa mnie od dziwek przy dzieciach prosze pomuszczie bo niestac mmie na adwokata

Po pierwsze, kobiety i dzieci w Irlandii mają więcej praw niż mężczyźni.
Po drugie, jeżeli masz słaby angielski to musisz koniecznie kogoś poprosić i jak najszybciej skorzystać z pomocy prawnej.
Pierwszą ważną sprawą jest oficjalne zgłoszenie na Gardzie o znęcanie psychiczne nad rodziną, tzn. Tobą i dziećmi i przedstawienie całej sytuacji.
1 rok 10 miesiąc temu #20636

ja

ciezka sprawa musisz stanowczo powiedziec zeby skanczył z alkocholem a na drugi raz jak cie nazwie od dziwek to od razu na policje dzwon niech go zabieraja na wytrzezwiałke moze jak z dwa dni posiedzi to zmadzeje wez sie dziewczyno za siebie wiem ze łate jest powiedziec a gozej wykonac ale musisz pokazac ze jestes silniejsza psychicznie od niego .To troszke twoja wina bo w takich sprawach trzeba od razu reagowac zeby picie nie narastało na pewno na poczatku pofolgowałas a jeszcze gozej jak siedzisz i z nim pijesz piwska itp ma towarzystwo.Staraj sie nic przy nim nie pic i wykrecaj sie ze jestes zmeczona i nie masz ochoty na towarzystwo no i oczywiscie duzo odwagi bo tego potrzebujesz .Mam nadzieje ze on nie jest jedynym zywicielem rodziny i w razie czego bedziesz miała za co zyc z dziecmi.U mnie było to samo.Na poczatku pozwoliłam na imprezki tydzien w tydzien teraz mamy dziecko i zadziej sie zdaza.Mało tego moj moz lubiał pic piwko a nawet pare kazdego dnia po czym nie nawidziłam po prostu ohyda tymbardziej ze miałam tate alkocholika.Zrobiłam pare awantur ze na pały zadzwonie kolege wyje...am z domu i kazałam mu spier....ac .Po czym post na seks z dwa tyg zeby zmadżał i absolutnie zadnego sexu ani całowania po alkocholu.Pomogło piwo zdarza sie zadko moze raz w tygodniu jedno góra dwa i np co dwa tygodnie moze zalac gebe do syta w weekend ale wtedy spi w salonie na kanapie a na drugi dzien ma chodzic jak w zegarku.Moze to i ostre ale mam swiety spokój
1 rok 10 miesiąc temu #20634

zosia b

:S mam wielki problem bo jestesmy 11 lat po slubie i mamy 2 dzieci w wieku10 i 9 lat kazdy likent to alkochol i nie tylko w tygodniu tesz nieraz idzie mu od 4 do 7 butelek np jek zacznie w e czwartek to konczy w niedziele jest poprostu upierdliwy i narudny w stosunku do dzieci i mnie ubliza mi i wyzywa mnie od dziwek przy dzieciach prosze pomuszczie bo niestac mmie na adwokata
3 lata 7 miesiąc temu #4554

ada

Dzięki za odpowiedź :) ślub z polakiem i mamy jedno dziecko. a nie wiesz przypadkiem jakie są dalsze koszta, oprócz wniosku.
dzieki
3 lata 8 miesiąc temu #3891

ja

z tego co sie orientuje to koszta sa duze=300-400 euro sam wniosek...:(
A slub zawarty miedzy polakiem czy obcokrajowcem?
w pl sa podobne ceny,ale w przypadku gdy nie ma dzieci nie trzeba ci brac adwokata wiec wychodzi taniej o jakies 3500 tys.zl.
3 lata 8 miesiąc temu #3526

ada

Witam
mam pytanie: czy ktoś z Was wnosił o separację małżeńską w irlandzkim sądzie? Jak to wygląda , jakie są koszty i gdzie złożyć taki wniosek?
dzięki za jakiekolwiek informacje :)
ada
Time to create page: 0.138 seconds

DOŁĄCZ DO NAS:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site