classiera loader

PPS

Anonim Personel asked 3 tygodnie ago

Wiatm
Chciałbym się zapytać w jaki sposób wyrobić żonie pps. Konkretnie chodzi o to że żona nie pracuje, ja jestem zatrudniony i myślałem że to wystarczy ale pani w urzędzie stwierdziła że musi mieć podstawę do wyrobienia pps. Chcieliśmy wysłać formularz na child benefit oraz na tax credit ale wszędzie wymagają mojego pps oraz oczywiście pps żony. Może ktoś był w podobnej sytuacji bardzo proszę o pomoc.

2 odpowiedzi
Anonim Personel answered 3 tygodnie ago

Niestety teraz są duże szopki i problemy z wyrobieniem PPS-a.
Jeśli żona nie pracuje to teraz oni jej nie wyrobią PPS-a.
Aby został on nadany żona musi im przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu.
Czyli już musi pracować ( nie ma zacząc pracę , nie szukać pracy ale już pracować ).
Rada jest taka jak masz kogoś znajomego kto ma zarejestrowaną działalność to się z nim dogadaj by wystawił żonie takie zaświadczenie. I UWAGA oni to będą sprawdzać.
Czyli będą dzwonić do tego kolegi by potwierdzić że dana osoba tam pracuje na takim to a takim stanowisku.
Poza tym wniosek na CH.B, możesz wysłać na siebie.
Ch.B. załatwi już za Was z sprawę z nadaniem PPSa dziecku (-ciom)

Anonim Personel answered 3 tygodnie ago

Ludzie bez paniki to tylko numer PPS a nie nadanie szlachectwa! Co prawda wymagają potwierdzenia zę będziesz miał pracę ale generalnie nie mają prawa tego robić. Wymagany jest adres i szeroko rozumiane potwierdzenie do czego potrzebny jest PPS. Więc żonie nie powinni robić żadnych problemów. Akurat oni w PPSie interpretują to sobie że to ma być potwierdzenie od pracodawcy. Proszę sobie sprawdzić co potrzeba do wyrobienia PPS na http://www.citizensinformation.ie Kolejna sprawa że jeśli nawet któś Wam wystawi takie zaświadczenie to nie jest do niczego zobligowany bo mógł zwyczajnie zmienić zdanie. Dwukrotnie wystawiałem takie zaświadczenie i nikt nigdy o mnie nie dzwonił żęby to sprawdzić.

Twoja odpowiedź
12 + 15 =


Partnerzy