Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
czwartek, 22 grudzień 2016 20:58

Ubezpieczenie na życie? – Nie, dziękuję, już posiadam...

Napisane przez Artykuł sponsorowany

W przypadku wielu z nas mieszkających i pracujących w Irlandii to standard, aby być ubezpieczonym. Polisa na życie daje nam poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Żyjemy w przekonaniu, że w konkretnej sytuacji życiowej, firma z którą podpisaliśmy kontrakt wypłaci nam odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu czy też zabezpieczy przyszłość naszych najbliższych. Polisy dzielą się natomiast na te, które mają pokrycie i na takie, które na nasze nieszczęście go nie mają. 

Najczęstszą sytuacją kiedy ubezpieczalnia może uchylić się od wypłacania należytego odszkodowania, jest moment, w którym poczuje się “oszukana”. W większości przypadków jest to wina doradcy w banku bądź chciwego agenta, który ukrył fakty medycznie istotne aby przyspieszyć proces wejścia polisy w życie. Regularne płacenie składek w żaden sposób nie pomoże. W wielu przypadkach nic bardziej mylnego, “płacę składki od tylu lat więc ubezpieczenie musi być dobre”. Rozgoryczenie u takich klientów jest podwójne, gdyż nie dość, że pieniądze przepadną, to muszą pogodzić się z myślą, iż żyły w poczuciu fałszywego bezpieczeństwa. 

Najbardziej popularnym zjawiskiem jest termin nazywany przez profesjonalistów “non-dislosure”, czyli nieujawnienie, bądź ukrycie stanu faktycznego dotyczącego naszego zdrowia, przebytych chorób, palenia tytoniu. Osoby, które zostały dotknięte przez ciężkie choroby w swoim CAŁYM życiu, albo leczyły się na cokolwiek medycznie istotnego w ciągu ostatnich pięciu lat (wykluczając przeziębienia, grypy, zapalenia, alergie) powinny sprawdzić swoje polisy w celach weryfikacyjnych. 

Wielu agentów obiera sobie za łatwy cel osoby z już przebytymi ciężkimi chorobami, dzięki czemu sprzedaż jest bardzo łatwa. Proszę pomyśleć logicznie, jeśli ktoś już przeszedł leczenie nowotworu czy zawału, nadal jest w grupie narażonej na ogromne ryzyko nawrotu choroby. Z tego prostego powodu uzyskanie ubezpieczenia będzie bardzo trudne i czasochłonne. Liczne grono moich klientów jest wysyłanych na badania medyczne, bądź ubezpieczalnia kontaktuje się z ich lekarzem GP w celach weryfikacyjnych. Mam do czynienia z wieloma klientami, którzy płacą składki od lat ale po sprawdzeniu ich polisy okazało się, że też zawiera błędy. Popularną odpowiedzią jest “ale ja mówiłem Panu/Pani tej chorobie.” Fakt,  że podzieliliśmy się tą informacją z agentem nie oznacza, że ubezpieczalnia została o tym poinformowana, gdyż wielu “fachowców” czy też “ekspertów” bagatelizuje schorzenia, a tym samych szkodzi swoim klientom i naraża ich rodziny na ryzyko. 

Status palacza jest kolejną bardzo sporną sytuacją. Wielu z nas twierdzi, iż ukrycie tego faktu będzie dla nas finansowo korzystne. Nic bardziej mylnego. Ubezpieczalnia z pewnością się dowie, że palimy papierosy i uchyli się od wypłaty pieniędzy. Chcąc zaoszczędzić kilka Euro miesięcznie na składce narażamy samych siebie i swoich najbliższych. 

Konstrukcja samej polisy jest ostatnią kwestią, która pozostawia wiele do życzenia. Kwoty ubezpieczeń są bardzo źle dobrane, gdyż agent bądź doradca nie miał pojęcia co robi. Często miałem do czynienia z polisami gdzie ojciec trójki małych dzieci był ubezpieczony na mniej niż 30.000 euro, ale za to świadczenie szpitalne posiadał dwukrotnie wyższe niż powinien. Jaki z tego wniosek? Na jak długo samotnej matce wystarczy 30.000? 

Ludzie!!! Otwórzcie swoje polisy, przeczytajcie pytania medyczne, udajcie się do lokalnego brokera w celach sprawdzenia. To są wasze pieniądze, wasza inwestycja, wasze rodziny!!! Naprawcie błędy kiedy nie jest za późno. Wystrzegajcie się samozwańczych ekspertów i fachowców którzy tylko krzyczą, o takich osobach pisał poeta Ignacy Krasicki w “Mądry i głupi”: Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.

Krzysztof Bogusławski

Specjalista ds ubezpieczeń

 

086 242 53 70

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

linnanefinancial.ie

 

Bernadette Linnane T/A Linnane Financial Services is regulated by the Central Bank of lreland