Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
wtorek, 27 grudzień 2016 14:12

Irlandczycy chcą pomagać uchodźcom, Polacy - nie

Napisane przez Tesla

Niemal połowa ankietowanych Irlandczyków (46%) jest gotowa zrobić więcej żeby pomóc uchodźcom. Badanie przeprowadzone przez Oxfam Ireland wykazało, że 2/3 mieszkańców Irlandii czuje się przytłoczona najnowszymi doniesieniami na temat kryzysu migracyjnego w Europie, a 6 na 10 osób mocno poruszają historie osób lub rodzin zmuszonych do ucieczki przed wojną.

Tymczasem 53 proc. ankietowanych przez CBOS Polaków uważa, że Polska nie powinna w ogóle przyjmować uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. 

Niechęć do przyjmowania uchodźców w Polsce wynika ze strachu, a ten z przekłamanego przekazu w mediach na temat sytuacji uchodźców oraz błędnego identyfikowania uchodźców z terrorystami co jest przejawem nie tylko braku elementarnej wiedzy ale i niechęci jej zdobywania.

Negatywne opinie Polaków na temat uchodźców nie są zbudowane na podstawie własnych doświadczeń (91% z nas nie zna osobiście żadnego uchodźcy) ale na podstawie wyobrażeń i stereotypów. 

Czynnikiem odróżniającym nas Polaków od rdzennych mieszkańców Zielonej Wyspy w kwestii podejścia do kryzysu migracyjnego jest poziom strachu i niewiedzy. Te w niebywały sposób pozwalają nam odsunąć w niepamięć lata gdy to Polacy właśnie opuszczali swój kraj z obawy przez prześladowaniami.