Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
wtorek, 28 luty 2017 16:04

Bezpłatna polska szkoła - zapisy

Napisane przez Tesla

Znajomość języków to niewątpliwy atut, który ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Warto uczyć się ich od dziecka, aby wkraczając w dorosłość posiadać tę ważną umiejętność. Dzięki temu łatwiej będzie nawiązywać kontakty międzyludzkie i lepiej rozumieć świat. Doskonale obrazuje to ostatni eksperyment przygotowany przez Fundację Edukacji Polonijnej, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem – obejrzało go już kilkaset tysięcy Polaków na całym świecie! Akcja „Koniec języka za przewodnika” (www.koniecjezykazaprzewodnika.pl/) przedstawia historię osób dwujęzycznych, u których rodzice od dziecka pielęgnowali język ojczysty. Ukształtowało to w nich poczucie tożsamości narodowej i dało szansę na znacznie więcej!

Emigracja nie musi oznaczać zerwania więzi z Ojczyzną, szczególnie dla dziecka. Żyjąc za granicą wciąż mamy możliwość kontaktu z rodzimą kulturą. Rodzice, którym zależy na kontakcie ich pociech z językiem polskim, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia w nauce, które oferuje Fundacja Edukacji Polonijnej. Jest ona koordynatorem projektu Polskie Szkoły Internetowe Libratus (www.libratus.edu.pl), w których trwają właśnie zapisy na kolejny rok szkolny 2017/2018. To idealny moment, aby zarejestrować swoje dziecko i dać mu szansę na to, aby znalazło się w gronie szczęśliwych, dwujęzycznych dzieci z szerokimi perspektywami na przyszłość.

Uczniowie korzystający z tej formy edukacji realizują materiał w domu. Czas i miejsce lekcji wybierane są wedle preferencji przez dziecko i rodzica, który staje się nauczycielem. Materiały edukacyjne i scenariusze zajęć zostały przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i pozostają do dyspozycji uczniów na Internetowej Platformie Edukacyjnej przez cały rok szkolny. Podczas  cotygodniowych lekcji on-line (webinariów) dzieci mają możliwość kontaktu z polskimi pedagogami. Rodziny korzystające z tej formy nauki otrzymują również wsparcie w postaci Telefonicznej Pomocy Dydaktycznej – nauczyciele udzielają wskazówek dotyczących pracy z dzieckiem i efektywnej organizacji czasu. Zaletą uczestnictwa w projekcie jest otrzymanie polskiej legitymacji, a po zdaniu egzaminów końcoworocznych –państwowego świadectwa.

Warto zadbać o umiejętność posługiwania się językiem polskim wśród najmłodszych i dać im szansę na rozwój. Wykorzystajmy szansę na skorzystanie z bezpłatnej polskiej edukacji, tym bardziej, że w świetle aktualnie obowiązujących przepisów, jest to ostatnia rekrutacja do Polskich Szkół Internetowych Libratus. Uczniowie, którzy rozpoczną naukę w nadchodzącym roku szkolnym będą mogli ją kontynuować w kolejnych latach. Zapisu na kolejny rok szkolny można dokonać do końca maja na stronie www.libratus.edu.pl/zapisy2017. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Komentarze  

0 # Teacherr 2017-03-04 01:01
Jest to bardzo fajna sprawa, do której furtkę w kolejnych latach zamyka wspaniały polski rząd. Można dołączyć na każdym poziomie i do każdej klasy, nie można jednak powtarzać klasy, trzeba zdawać egzaminy raz w roku w wybranym polskim mieście. Jest to przyjemność ale i czasami ciężka praca dziecka i rodzica, która na pewno się opłaca. Jest świadectwo szkolne w razie powrotu dziecko kontynuuje naukę na tym samym poziomie, jest też i legitymacja, ze zniżkami na kolej itp.
Odpowiedz
0 # Megs 2017-03-04 12:07
Zapisałam córkę do tej szkoły i byłam zaskoczona profesjonalizme m tego całego przedsięwzięcia . Na początek rozmowa z psychologiem, w której bierze udział dziecko i rodzice. Potem świetnie zredagowane lekcje, ciągły kontakt z nauczycielem, pomoc w razie potrzeby. Trzeba być oczywiście systematycznym i przerabiać lekcję po lekcji razem z dzieckiem ale wysiłek się opłaca bo są mierzalne wyniki, sukcesy, państwowe świadectwo i dziecko rozwija się tak jak inne w Polsce. Zupełnie inne podejście niż w polskiej szkole w galway. Tu liczy się dziecko, a nie przerośnięte ambicje pani dyrektor. Tu nikt nikogo nie lekceważy i nie traktuje jak intruza.
Odpowiedz
0 # Pytajaca 2017-03-04 23:04
A myslicie ze dziecko ktore nie mowi po polsku w ogole ( jest Polakiem) dalo by rade rozpoczac klase czy sa jakies wymagania, ktore dziecko musi spelniac?
Odpowiedz
0 # Megs 2017-03-05 13:07
Najlepiej zadzwoń i zapytaj. Oni chętnie odbierają telefony lub oddzwaniają.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem