Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
piątek, 08 grudzień 2017 06:00

Martwy mężczyzna znaleziony w domu po 6 miesiącach

Napisane przez Ania

Śledztwo prowadzone przez Gardę w sprawie śmierci jednego z mieszkańców Galway ujawniło, iż zwłoki mężczyzny leżały w jego domu przez prawie 6 miesięcy.

Pochodzący z Republiki Południowej Afryki Goolam Nabie Shahid Hassim wprowadził się do socjalnego domu na Knocknacarra, Galway wraz z żoną i dwoma córkami około 13 lat temu. Jak wynika z relacji sąsiadki, małżeństwo mężczyzny rozpadło się latem 2016 roku. Żona wraz z córkami wyprowadziła się, zostawiając w domu samego 50-latka. Jak dodaje sąsiadka, od tego czasu mężczyzna zaczął unikać kontaktu z sąsiadami i stał się "bardziej religijny".

Mężczyzna ostatni raz był widziany w połowie grudnia 2016 roku na przystanku autobusowym.

Gdy sąsiedzi nie widzieli mężczyzny przez cały styczeń i luty, zaczęli pukać do drzwi jego domu martwiąc się o stan mężczyzny. To jednak nie trwało długo, gdyż "ktoś powiedział im, że mężczyzna mógł pojechać na święta do swojego rodzinnego kraju" i może został tam na dłużej. Kontaktu z mężczyzną nie miała również jego była żona. Jak zeznała, ich relacje były dobre i przez ten okres zakładała, iż jej były mąż wyjechał na jakiś czas z Irlandii.

12 maja do domu mężczyzny przyjechała córka wraz z mężem, po tym, jak wcześniej ustalili z Galway City council, że będą mogli wprowadzić się do tego domu pod koniec maja. W tym dniu znaleźli zwłoki mężczyzny na podłodze jego sypialni.

Garda ustaliła, iż mężczyzna zmarł pomiędzy 12-14 grudnia. W związku z zaawansowanym rozkładem zwłok nie udało się ustalić dokładnej przyczyny śmierci mężczyzny. W związku z tym, iż nie znaleziono na nich śladów ran i włamania do domu, założono, iż do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.