Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

piątek, 06 październik 2017 14:46

Wakacyjna seria warsztatów Play Arts zakończona

Napisane przez Bardzo Ładnie

Za nami niezwykle udana, wakacyjna seria warsztatów Play Arts organizowanych przez Fundację Bardzo Ładnie, w Galway City Museum. Były między innymi spotkania z Reksiem, były czarno-białe pejzaże nawiązujące do Śląska, były też opowieści o niezwykłej wsi - Zalipie. Dzieci z warsztatów wychodziły z głową pełną inspiracji, wiedzy o Polsce oraz z własnoręcznie zrobionymi "dziełami sztuki", np. ręcznie malowanymi koszulkami.

Warsztaty są skierowane przede wszystkim do polskich dzieci, w wieku od 7 do 12 lat i są bezpłatne dzięki staraniom Fundacji o dofinansowanie w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku.

Oczywiście na tym nie koniec, Fundacja już niebawem wraca z kolejną serią warsztatów, w której spotkania z Warsem i Sawą, warszawska Syrenką czy polskim strojem ludowym.

Prócz wsparcia Senatu RP, warsztaty nie mogłyby istnieć bez wsparcia Muzeum w Galway, które udostępnia sale warsztatowe oraz wspaniałych polskich instruktorek, które zarażają swoją pasją i uczą dzieci nie tylko technik artystycznych, ale też historii Polski, czy polskich tradycji.

„Dzieci mają szansę bawiąc się, uczyć pod okiem wyjątkowych polskich artystek. Zajęcia prowadzą m.in.: Gosia Kamieniecka, Ola Jagielska, Joanna Kasińska - wszystkie po wyższych studiach artystycznych z niemałym doświadczeniem. Była też nami Maria Zamoyska, która nadała ton tym warsztatom, ale wróciła z rodziną do Polski. Dla nas niestety, bo to niezwykle barwna postać, z którą było niezmiernie miło pracować" - tłumaczy Iwona Kwiek, prezes Fundacji. 

W nadchodzącej serii działania Fundacji wesprą również harcerze z 1. Polskiego Szczepu z Galway "Na Szlaku", przygotowując zajęcia opowiadające o wyjątkowym święcie w polskim kalendarzu - Zaduszkach.

Jeśli wystarczająco zachęciliśmy Was i wasze dzieci do uczestnictwa, harmonogram zajęć znajdziesz na stronie Fundacji Bardzo Ładnie w zakładce Projekty oraz na stronie Galway City Muzeum.  Należy pamiętać, iż zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona, dlatego niezbędna jest rezerwacja pod numerem telefonu: (091) 532 460.

 Zapraszamy również do śledzenia Facebooka Fundacji Bardzo Ładnie, która w tym roku jeszcze, prócz warsztatów dla dzieci, przygotuje kilka wydarzeń związanych z obchodami Roku Josepha Conrada oraz Narodowego Święta Niepodległości. 

„Oczywiście wszystkie wydarzenie będą bezpłatne dzięki staraniom się Fundacji o dotacje i wsparcie z polskich instytucji” - dodaje Iwona Kwiek.

www.bardzoladnie.org 
FB/BardzoLadnieFoundation