Ceny domów w Galway w dół

Galway.pl 8 lipca 2020

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Według najnowszego raportu Daft ceny domów w hrabstwie Galway spadły o 2%. Badanie pokazuje, że średnia cena domu w mieście to trochę poniżej €280 tysięcy, podczas gdy w hrabstwie za dom trzeba zapłacić średnio €200 tysięcy.

Ceny wynajmu w całym Connacht spadły o 2%. Średnia wysokość czynszu dla całej Irlandii wynosi obecnie €1400 miesięcznie.

Na rynku jest o 21% więcej nieruchomości mieszkalnych niż w zeszłym roku. Autor raportu Ronan Lyons uważa, że te wartości napawają optymizmem jednak na dłuższą metę nie rozwiążą kryzysu mieszkaniowego z jakim boryka się Irlandia.

Najnowszy raport możecie pobrać ze strony daft.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Nowe wytyczne w sprawie samoizolacji w Irlandii

Okres samoizolacji w Irlandii został właśnie skrócony z 14 do 10 dni. Nowe wytyczne zostały ogłoszone przez HSE i HPSC wczoraj.

Ulubiony festiwal dzieci wraca do Galway mimo pandemii

Galway od wielu lat znane jest jako serce irlandzkiej kultury, a wydarzenia takie jak Baboró Arts Festival umacniają to przekonanie.

Zobacz też