Irlandzki paszport dla dziecka online

Michał P. 29 listopada 2018 Brak komentarzy

Irlandzki paszport dla dziecka online

Wczoraj o godzinie 15:00 uruchomiona została opcja przedłużenia paszportu dziecięcego online. Oznacza to, że teraz paszport dla dziecka odnowić będzie można z każdego miejsca na świecie 24 godziny na dobę.

Zmianie uległ również koszt operacji. Został on obniżony z €80 (plus koszty wysyłki – €9.50) do €75.
Paszport można teraz przedłużyć używając zdjęcia wykonanego aparatem cyfrowym, jednak nie selfie (szczegóły podane są na stronie internetowej – dfa.ie/passportonline). Płatności dokonać można kartą kredytową lub debetową.

Warto pamiętać, że online można jedynie ubiegać się o przedłużenie paszportu. Uzyskanie paszportu przez Internet nie jest więc możliwe dla aplikacji składanych po raz pierwszy.

Podany czas oczekiwania to 8-10 dni, jednak szacuje się, że dla około 50% czas ten wyniesie poniżej 5 dni, a dla 12% tylko jeden dzień roboczy. Sam czas wymagany do złożenia wniosku online to około 10-15 minut. Paszporty wysłane będą przesyłkami expresowymi.

Aplikację o przedłużenie paszportu irlandzkiego dla dziecka złożycie na stronie dfa.ie/passportonline gdzie znajdują się także szczegółowe informacje o usłudze.