Jak szukać pracy w Irlandii

Galway.pl 21 stycznia 2019 Brak komentarzy

Jak szukać pracy w Irlandii

Bez względu na to czy dopiero wylądowałe/aś na Zielonej Wyspie czy mieszkasz w Irlandii od dawna, możesz w którymś momencie potrzebować stałego źródła przychodów lub świeżego wyzwania w postaci nowej pracy.

W każdym z tych przypadków przyda Ci się nasz przewodnik o tym jak szukać pracy w Irlandii.

1. Zacznijmy od najbardziej oczywistej formy poszukiwania pracy w Irlandii czyli poprzez znajomych. Irlandzkie firmy lubią zatrudniać znajomych znajomych, oszczędza im to mozolnych działań związanych z ogłaszaniem oferty zwłaszcza gdy potrzebnych jest wielu pracowników.

Część firm oferuje swoim pracownikom bonusy jeśli polecona przez nich osoba zostanie zatrudniona. Jeśli szukasz pracy i masz znajomych, którzy pracują w firmie, która Cię interesuje – koniecznie zapytaj czy nie potrzebują nowych pracowników.

2. Roznoszenie CV przestało być najbardziej popularną formą szukania pracy lata temu. Wprowadzone w zeszłym roku zaostrzenia w europejskim prawie ochrony i przetwarzania danych osobowych sprawiło, że większość pracodawców nie przyjmuje aplikacji w formie papierowej, a nawet jeśli takie zostanie przyjęte przez recepcjonistę, najczęściej ląduje w śmietniku.

CV nadal warto zostawiać w miejscach z wywieszoną kartką o wolnym wakacie, np. w sklepie czy barze. Taka forma aplikowania ma jedną ważną zaletę – niejednokrotnie można przy okazji zostawiania życiorysu porozmawiać z managerem lub inną osobą o mocy decyzyjnej.

3. Nawiąż współpracę z agencją rekrutacyjną. Agencja pomoże zredagować cv, ustalić Twoje mocne i słabe strony, doradzi jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i na podstawie Twoich predyspozycji i oczekiwań będzie szukać pracy dla Ciebie. Uwaga! Agencja nie pobiera żadnych opłat od kandydata. Usługa agencji rozliczana jest pomiędzy agencją a pracodawcą. Najpopularniejsze agencje rekrutacyjne w Galway to:

Większość agencji rekrutacyjnych umożliwia założenie konta i przesłanie CV przez internet jednak w wielu przypadkach może okazać się niezbędna rozmowa z rekruterem twarzą w twarz.

4. Lokalne gazety są doskonałym źródłem informacji o nowych miejscach pracy w danym regionie. Jeśli szukasz pracy w Galway koniecznie zaopatrz się w najnowsze wydanie tygodnika Galway Advertiser lub przejrzyj jego wersję internetową tygodnika.

5. Od wielu lat najpopularniejszą i najbardziej skuteczną formą szukania pracy w Irlandii i nie tylko, jest Internet. Wystarczy mieć przygotowane cv i list motywacyjny, skrzynkę mailową oraz działający irlandzki numer telefonu żeby znaleźć pracę przy pomocy Internetu.

Jak szukać pracy w Irlandii przez internet?

Oto lista stron, które każdego dnia publikują nowe oferty pracy:

6. W każdy poniedziałek przeszukujemy dla Was dziesiątki stron internetowych w poszukiwaniu najciekawszych ofert pracy i publikujemy na galway.pl te, które uważamy za najbardziej interesujące oraz te, które są dobre przynajmniej na start, jako pierwsza praca w Irlandii. Zobaczcie co znaleźliśmy dla Was dziś:

 1. Shop Assistant w Galway – mile widziana znajomość języka polskiego, rosyjskiego i/lub rumuńskiego. €9.80 – €10.00/h Aplikuj.
 2. Talent Acquisition Coordinator ze znajomością języka angielskiego i polskiego, wymagana znajomość obsługi komputera, doświadczenie w administracji i adekwatne wykształcenie. Szczegóły.
 3. Kitchen Porter w The Front Door Pub – 25 godzin tygodniowo, obsługa kuchni, wymagana podstawowa znajomość języka angielskiego. Złóż CV TUTAJ.
 4. Insurance Specialist w RSA Insurance Ireland, wymagane doświadczenie w obsłudze klienta w sektorze ubezpieczeń, bardzo doba znajomość języka angielskiego i obsługi komputera. Aplikuj.
 5. Commercial Security Officer w Galway 20-30 godzin tygodniowo, wynagrodzenie od €11.35/h, wymagany własny środek transportu, 6 miesięcy doświadczenia na podobnym stanowisku, licencja PSA i Safe Pass. Szczegóły.
 6. Recruitment Coordinator i Administrator w Galway, po szczegóły zadzwoń do Collette 087 803 8401 lub wyślij CV na collette.oneill(at)kcr.ie.
 7. Digital Marketing and eCommerce Assistant, zarobki €25-30k, obsługa sklepu internetowego Magento i marketing w mediach społecznościowych. Aplikuj.
 8. Fully Qualified Mechanic, 2 lata doświadczenia, praca w jednym z warsztatów w Galway, zadzwoń 0857712511 lub wyślij CV na mpsgarage7@gmail.com.
 9. Caretaker w Aldi na Knocknacarra, Galway, wynagrodzenie €11.70. Szczegóły.
 10. Accommodation Assistant w Galway Bay Hotel, mile widziane doświadczenie w pracy w hotelu 4*, wśród wielu benefitów pracowniczych darmowe posiłki, fitness i basen. Szczegółowe informacje i wymagania.
 11. Carers dla Casla Home Care w mieście Galway oraz na terenie hrabstwa. Szczegóły na caslahomecare.ie lub pod numerem telefonu 091541910.
 12. Flexi Sales Assistant w SuperValu, wyślij CV na 236-barna-manager@supervalu.ie, zostaw CV w sklepie Clarke’s SuperValu w Barna Village lub zadzwoń 091 596507.
 13. Drivers w Bus Éireann, wynagrodzenie €677.44 – €784.29 tygodniowo, wymagane prawo jazdy kategorii D, CPC for Public Service Vehicle drivers. Aplikuj.

Jeśli żadna z tych ofert nie jest dla Ciebie sprawdź podobne wpisy na naszej stronie. Upewnij się też, że śledzisz nas na Facebooku.

Jeśli to Ty szukasz pracownika, dodaj ogłoszenie w dziale Praca, a na pewno znajdzie się na naszej poniedziałkowej liście i na FB.