Leciał do Gdańska, wylądował na Malcie

Galway.pl 15 stycznia 2019 Brak komentarzy

Leciał do Gdańska, wylądował na Malcie

„Wsiąść do samolotu byle jakiego, nie dbać o….” – zaraz zaraz. Czy można na lotnisku wsiąść do innego samolotu niż ten, na który ma się wykupiony bilet? Okazuje się, że można, oczywiście z Ryanair.

75 letni Polak, wracając od córki z UK zamiast do samolotu do Gdańska wsiadł do samolotu na Maltę i wylądował niechcący na małej wyspie na południu Europy.

O tym, że zaszła pomyłka zorientował się dopiero w taksówce kiedy kierowca nie zrozumiał po polsku gdzie ten chce jechać. Na nietypową sytuację przed lotniskiem zwróciła uwagę postronna osoba mówiąca w języku polskim i pomogła starszemu człowiekowi skontaktować się z córką i zarezerwować lot do Gdańska.

Rzecznik prasowy Swissport, agencji, która obsługuje pasażerów Ryanair na lotnisku w Leeds powiedział, że poszkodowany przeszedł wszystkie niezbędne kontrole na lotnisku i miał ważny paszport, który został sprawdzony.

Nie wiadomo jednak dlaczego nikt nie sprawdził biletu starszej osoby przed wejściem do samolotu.

Agencja wystosowała oficjalne przeprosiny i zapewnia, że pracownicy zostaną ponownie przeszkoleni z procedur obowiązujących przy obsłudze pasażerów wsiadających do samolotów.

Czy zdarzyło się Wam pomylić samolot? Czy Waszym zdaniem pracownicy obsługujący proces wsiadania do samolotu rzetelnie sprawdzają nasze dokumenty i bilety?


Kategorie : Blog
Tagi :