Zostań maszynistą

Galway.pl 2 stycznia 2019 Brak komentarzy

Zostań maszynistą

Po raz pierwszy w historii Irlandzkie Koleje ogłosiły zewnętrzną rekrutację na stanowisko maszynisty. Jeśli kiedykolwiek myślałeś bądź myślałaś o prowadzeniu pociągu – teraz masz szansę zrealizować swoje marzenia.

W ciągu najbliższych 4 lat firma zamierza zatrudnić 100 nowych pracowników, w tym kobiety. Obecnie tylko 4 przedstawicielki płci pięknej prowadzą pociągi w Irlandii spośród 500 zatrudnionych kierowców/maszynistów.

Firma odpiera zarzuty jakoby dyskryminowała kobiety w procesie rekrutacji tłumacząc niski odsetek kobiet za sterami pociągów, niewielkim zainteresowaniem jazdą na codzień pociągiem wśród pań. Władze Iarnród Éireann podkreślają, że mają nadzieję, że to się zmieni.

Zarobki maszynisty zaczynają się od €45,000 rocznie i rosną w ciągu 10 lat do €57,000.

Aby ubiegać się o pracę jako maszynista w Irlandii trzeba mieć ukończone 20 lat, posiadać europejskie prawo jazdy na pociąg i ukończone przynajmniej 9 klas.

Proces będzie się składał z kilku etapów a jednym z nich jest 32 tygodniowy program szkoleniowy. Szczegóły znajdziecie na stronie kolei przez którą można aplikować już dziś.