3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

Galway.pl 4 maja 2022

3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

W najnowszym planie Krajowej Sieci Rowerowej (NCN) zaproponowanej przez Transport Infrastructure Ireland (TII) znalazło się łącznie aż 3,5 kilometra ścieżek rowerowych na terenie całej Irlandii.

Nowa sieć ścieżek rowerowych ma powstać w ciągu nadchodzących kilku lat i połączyć kluczowe lokalizacje w kraju bezpiecznymi i interesującymi trasami.

Jeśli plan zostanie zatwierdzony, w skład sieci wejdzie ponad 200 wsi, miasteczek i miast. Celem projektu jest umożliwienie wszystkim mieszkańcom Irlandii bezpiecznego dojazdu na rowerze do miejsc pracy, wypoczynku i szkół oraz znaczne ograniczenie pojazdów spalinowych na irlandzkich drogach.

Rozbudowa naszej sieci rowerowej jest kluczem do umożliwienia wszystkim, zarówno osobom młodym jak i starszym, w miastach i na terenach wiejskich, czerpania radości z oraz przejścia na jazdę na rowerze – powiedział Minister Transportu Eamon Ryan.

Na interaktywnej mapie dostępnej tutaj znajdziecie, oprócz już istniejących tras, planowane szlaki ścieżek rowerowych, które, miejmy nadzieje, powstaną w niedalekiej przyszłości.

ścieżki rowerowe w irlandii

Na stronie ncn możecie także wypełnić anonimową ankietę, która pomoże w finalnym procesie planowania tras.

Zobacz też