Apartament do wynajęcia za seks zamiast czynszu

Galway.pl 10 stycznia 2020

Apartament do wynajęcia za seks zamiast czynszu

Na jednym z portali ogłoszeniowych zarejestrowanych poza Irlandią, w środę pojawiło się ogłoszenie najmu apartamentu w Cork. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zamiast czynszu landlord życzy sobie od lokatorki… seksu dwa razy w tygodniu.

W ogłoszeniu czytamy:

Looking for a female tenant who’s into sharing their body twice a week for payment

W celu uzyskania szczegółów oferty, z wynajmującym skontaktowała się przedstawicielka The Echo. Okazuje się, że do wynajęcia jest pokój z własną łazienką. W mieszkaniu jest centralne ogrzewanie i wspólna kuchnia. Autor ogłoszenia dodał, że w zamian za pokój nie oczekuje nic więcej poza satysfakcją dwa razy w tygodniu. Tłumaczył, że w obecnych czasach nikt nie ma zbyt dużo pieniędzy, i że jego oferta to doskonały pomysł jeśli obie strony są dorosłe.

Nothing forced and only mutual – dodał.

Gdy reporterzy zadzwonili do właściciela lokum kilka godzin później dowiedzieli się, że pokój został już wynajęty.

Edel Conlon z Threshold odradza zawieranie współpracy na takich zasadach i zaleca aby podobne przypadki zawsze zgłaszać na Gardai.

Kryzys mieszkaniowy i brak konkretnych działań rządu w celu jego zażegnania zaostrzyły nierównowagę między właścicielami nieruchomości a najemcami. Wysokie czynsze stawiają osoby szukające dachu nad głową często w bardzo trudnej sytuacji.

Czy oprócz wygórowanych cen najmu, spotkaliście się z sytuacją, w której landlord wykorzystuje swoją przewagę nad osobami szukającymi lokum?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też