Bus z pasażerami porwany z lotniska w Dublinie

Galway.pl 9 stycznia 2020

Bus z pasażerami porwany z lotniska w Dublinie

Wczoraj ok. 1 w nocy, dwóch mężczyzn porwało Forda Transit z pasażerami na pokładzie z Terminalu 2 na lotnisku w Dublinie.

W busie było trzech pasażerów podróżujących do hotelu Carlton. Czwartemu kierowca pomagał z bagażami gdy porywacze wbiegli do pojazdu i ruszyli do ucieczki autostradą M1.

Porywacze, gdy zdali sobie sprawę, że w busie znajdują się ludzie, wysadzili ich na poboczu w pobliżu City North Hotel w Julianstown, 25 kilometrów od lotniska.

W tym czasie w pościgu uczestniczyły już dwa radiowozy Gardai, do których wkrótce dołączyły Regional Support Unit i helikopter.

W pobliżu Crossmaglen, Co Armagh bus uderzył w radiowóz. Porywacze uciekali na nogach, a następnie skradzionym samochodem osobowym.

Przedstawicielom Gardai udało się schwytać obu mężczyzn. Zostali przetransportowani na posterunek w Carrickmacross i przesłuchani w sprawie porwania i kilku innych przestępstw, które miały niedawno miejsce w Monaghan, Meath i Louth.

Kierowcy autobusu i pasażerom nic się nie stało.

Dwaj porywacze w wieku ok. 30 lat odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Cavan za uprowadzenie busa i nieumyślne przetrzymywanie pasażerów.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też