Dublin najgorszym miastem na świecie według expatów

Galway.pl 4 grudnia 2019

Dublin najgorszym miastem na świecie według expatów

Najnowsze dane zgromadzone przez The Expat Insider pokazują, że Dublin jest uważany za najgorsze na świecie miasto do życia pod względem dostępności dachu nad głową w 2019 roku.

Stolicę Irlandii w badaniu zestawiono z 82 innymi miastami na świecie. W ankiecie wzięło udział ponad 20,000 osób żyjących i pracujących poza granicami swoich ojczystych krajów.

Fatalna sytuacja na rynku mieszkaniowym w stolicy

Respondentów zapytano o to, jak bardzo są usatysfakcjonowani z dostępności mieszkań w Dublinie i ich przystępności cenowej. 88% z nich oceniło sytuację w stolicy negatywnie (dwukrotnie więcej niż średnia na świecie), a 59% przyznało, że dostępność mieszkań w Dublinie jest na fatalnym poziomie.

Rynek wynajmu w Dublinie jest „tak zły”, że zastanawiam się nad wyjazdem z kraju – powiedział jeden z ankietowanych.

Większość pytanych (86%) przyznaje, że mieszkania w Dublinie są nie tylko drogie ale i niebywale trudne do znalezienia.

Na drugim i trzecim miejscu światowej listy najgorszych miast pod względem dostępności lokum mieszkalnych uplasowały się San Francisco i Monachium.

Dublin w oczach obcokrajowców

30% expatów w Dublinie jest niezadowolonych ze swojej sytuacji finansowej. 73% uważa, że koszty życia w stolicy są wysokie. Tylko 46% pytanych jest zadowolonych z dostępności opieki medycznej, a 39% narzeka na jej jakość.

Przeważająca większość ankietowanych (75%) pozytywnie ocenia możliwości rozwoju zawodowego w stolicy Irlandii. Dublin znalazł się na czwartym miejscu w tej kategorii tuż za Bostonem, San Francisco i Pragą. Emigranci uważają też Dublin za miasto przyjazne obcokrajowcom (80% w porównaniu do 64% na całym świecie) i łatwo przesiąkają kulturą Dublina (73% w porównaniu do 62% na całym świecie).

Najlepsze i najgorsze miasta dla expatów na świecie

Pięć najwyżej ocenianych miejsc do życia na świecie to, według ankiety The Expat Insider:

  • Tajpej,
  • Kuala Lumpur,
  • Ho Chi Minh City,
  • Singpur i
  • Montreal.

Najsłabiej oceniono Kuwejt, Rzym, Mediolan, Lagos i Paryż.

Po zliczeniu wszystkich danych Dublin plasuje się na 27 miejscu w rankingu „Getting Settled Index”.

Szczegółowe informacje o warunkach życia w każdym z badanych miast i zadowoleniu żyjących w nich emigrantów znajdziecie w raporcie Expat City Ranking 2019 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Tagi :

Zobacz też