€53 miliony w śmietniku w Galway

Galway.pl 21 lutego 2020

€53 miliony w śmietniku w Galway

Clifton Collins, skazany za handel narkotykami, stracił dostęp do swoich bitcoinów o wartości ponad €53 miliony euro, bo klucze dostępu do portfeli BTC wylądowały na śmietniku w Galway.

Criminal Assets Bureau przejęło 6000 bitcoinów należących do Collins’a ale nikt nie jest w stanie uzyskać do nich dostępu.

Pochodzący z Crumlin mężczyzna, kupił bitcoiny w 2011 roku. Od tamtej pory cena coinów wielokrotnie wzrosła czyniąc z Collins’a milionera. Ten w akcie desperacji i obawy przed utratą majątku podzielił swoje zasoby na 12 równych portfeli, a klucze do nich zapisał na arkuszu, który z kolei ukrył w torbie na wędkę w wynajmowanym domu na Connemarze.

Po aresztowaniu Collinsa w 2017 roku, do opuszczonego domu ktoś się włamał, a reszta rzeczy mężczyzny została wyrzucona na śmietnik przez właściciela domu. Pracownicy wysypiska śmieci potwierdzili, że widzieli sprzęt wędkarski, który razem z resztą odpadów został potem wywieziony za granicę w celu przetworzenia lub utylizacji. Nie wiadomo więc gdzie znajdują się klucze do portfeli z majątkiem.

Specjalistom z Criminal Assets Bureau udało się uzyskać dostęp do innego portfela z BTC Collinsa gdzie znajdują się bitcoiny o obecnej wartości rynkowej €1.5 miliona.

Przedstawiciele Gardai dają wiarę wyjaśnieniom Collinsa, bo zeznania wielu świadków potwierdziły historię o schowanych kluczach, które przez przypadek znalazły się na wysypisku śmieci.

Jak myślicie? Znalazł ktoś klucze i zrobił z nich użytek?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Zobacz też