Francja w strajku – Aer Lingus, Ryanair i Easy Jet odwołują europejskie loty

Galway.pl 5 grudnia 2019

Francja w strajku – Aer Lingus, Ryanair i Easy Jet odwołują europejskie loty

Wiele z zaplanowanych na dziś lotów do i z Irlandii zostało anulowanych ze względu na jeden z największych w historii strajków we Francji.

Oprócz odwołanych lotów, we Francji nie działa 90% połączeń kolejowych, przeważająca ilość połączeń paryskiego metra. Zamknięto także większość szkół. Wszystko w imię sprzeciwu wobec proponowanym przez prezydenta Macrona reformom systemu emerytalnego.

Ryanair

Wczoraj Ryanair w swoim oświadczeniu potwierdził, że z powodu strajku we Francji odwołuje część lotów zaplanowanych na 5 grudnia. Klienci, których samoloty nie odlecą o ustalonej porze otrzymali wiadomości sms i email.

Aer Lingus

Irlandzki przewoźnik Aer Lingus odwołał loty EI524 (Dublin – Paryż) i EI525 (Paryż – Dublin).

Klienci, których loty zostały odwołane zostali poinformowani i zgodnie z naszą polityką zwrotów mogą zmienić datę swojej podróży lub uzyskać zwrot pieniędzy.

Linia przy okazji ostrzegła, że inne loty w obrębie Europy również mogą zostać odwołane lub opóźnione.

EasyJet

Brytyjski przewoźnik EasyJet anulował w związku z francuskim strajkiem 223 loty i zapowiedział możliwe opóźnienia na wszystkich trasach.

O co chodzi we francuskim strajku?

Strajk ma charakter otwarty i może potrwać kilka dni. W 1995 roku strajki sparaliżowały Francję na trzy tygodnie.

Związki zawodowe nie zgadzają się na proponowaną przez prezydenta kraju reformę systemu emerytalnego, która wymusi na milionach pracowników sektora prywatnego, konieczność pozostania aktywnym zawodowo powyżej ustawowego 62 roku życia w celu uzyskania pełnej emerytury.

Szczegóły reformy zostaną podane do wiadomości publicznej 12 grudnia.

Twój lot został odwołany lub opóźniony? Sprawdź co zrobić i jakie prawa przysługują pasażerom lotów, które się nie odbyły lub zostały opóźnione.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Zobacz też