Jarmark Świąteczny w Galway 2023: Dłuższy Sezon i Nowy Rok na Eyre Square

Galway.pl 31 sierpnia 2023

Jarmark Świąteczny w Galway 2023: Dłuższy Sezon i Nowy Rok na Eyre Square

Choć mamy dopiero sierpień, to już w pełni trwają przygotowania do tradycyjnego Jarmarku Świątecznego w Galway, który w 2023 roku będzie trwać dłużej niż zwykle, sięgając nawet pierwszego tygodnia Nowego Roku.

Dłuższy Sezon Świąteczny

Tegoroczny Jarmark Świąteczno-Noworoczny potrwa przez dwa pełne miesiące, rozpoczynając się już 10 listopada i kończąc się wieczorem 7 stycznia 2024 roku. Wcześniej jarmark w Galway kończył się kilka dni przed Bożym Narodzeniem, ale lokalne firmy i branża gastronomiczna przekonały władze, że warto kontynuować świąteczną atmosferę nawet w Nowym Roku.

Organizator Jarmarku Świątecznego w Galway

Za organizację odpowiada firma Milestone Inventive, która jest operatorem wydarzenia od drugiego roku jego istnienia , czyli od 2011 roku. Szacują, że inicjatywa przyciąga co roku około 300 000 odwiedzających do centrum miasta.

Nowe Wyzwania

Maria Moynihan Lee, Dyrektor Zarządzający Milestone, podkreśla, że jedynym sposobem, aby przekonać się, czy przedłużenie jarmarku do Nowego Roku ma sens, jest po prostu spróbować. Firmy te zawsze starają się wprowadzać ulepszenia, na przykład dodatkowe atrakcje dla dzieci, i przeznaczają 15% swojego obrotu na rozwijanie wydarzenia na kolejny rok.

Wsparcie dla Mieszkańców i Biznesów

Jarmark dostarcza pracy dla około 300 osób i stanowi ogromny impuls dla sektora handlowego i gastronomicznego w centrum miasta.

Stałe Atrakcje Powracają

W tegorocznym Jarmarku w Galway na pewno powrócą wszystkie główne atrakcje, takie jak 32-metrowe “Wielkie Koło”, wizyta u Świętego Mikołaja czy Świąteczny Pociąg.

Jarmark Świąteczny w Galway – Terminy

Wnioskodawcy Milestone Inventive podają w swoim oświadczeniu termin rozpoczęcia wydarzenia 10 listopada 2023 roku oraz zakończenia 7 stycznia 2024 roku. Przewidują, że jednocześnie na imprezie nie będzie więcej niż 1500 osób.

Długa Historia Jarmarku w Galway

Z wyjątkiem pierwszego roku epidemii Covid w 2020 roku, jarmark działał nieprzerwanie od 2010 roku. W 2021 roku wprowadzono jednokierunkowy system ruchu pieszych jako środek bezpieczeństwa związanego z pandemią.

Rozwój i Perspektywy

Jarmark jest teraz jedną z głównych atrakcji sezonowych, przyciągając nie tylko mieszkańców Galway, ale także ludzi z innych części Irlandii. Organizatorzy zawsze starają się go udoskonalać i wprowadzać nowości.

Bogata Oferta

W tym roku spodziewane jest około 70 drewnianych straganów oferujących różnorodne smakołyki kulinarne, wyroby rzemieślnicze i prezenty świąteczne.

Zobacz też