Koronawirus w Irlandii – lista usług, które pozostaną otwarte

Galway.pl 29 marca 2020

Koronawirus w Irlandii – lista usług, które pozostaną otwarte

W ostatni piątek Rząd Irlandii wprowadził surowe środki ochrony zdrowia publicznego aby zapanować nad rozprzestrzeniającym się w zawrotnym tempie wirusem.

Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Irlandii mają pozostać w domach z wyjątkiem wyraźnie sprecyzowanych okoliczności uznanych za niezbędne.

Zgodnie z oświadczeniem Ministra Zdrowia wyjść z domu można tylko po zakupy spożywcze, w celu odebrania posiłku, do pracy, na umówioną wizytę lekarską oraz krótki spacer/ćwiczenia rekreacyjne. Te ostatnie możemy uprawiać nie dalej jak 2 km. od swojego miejsca zamieszkania.

Transport publiczny dostępny będzie tylko i wyłącznie dla osób podróżujących do i z pracy. W przyszłym tygodniu ulegną zmianie rozkłady jazdy autobusów i pociągów.

Sklepy, które pozostaną otwarte

Sklepy, które pozostaną otwarte, to: sklepy z żywnością i napojami, kioski z gazetami, sklepy niezbędne do zapewnienia gospodarstwom domowym i firmom bezpieczeństwa i odpowiednich warunków sanitarnych, apteki (pharmacies/chemists), sklepy medyczne, stacje benzynowe i składy zaopatrujące w materiały grzewcze, pralnie, banki, urzędy pocztowe, sklepy zoologiczne i punkty weterynarii, sklepy z zaopatrzeniem dla pracowników.

Otwarte warunkowo

Następujące biznesy mogą pozostać otwarte ale tylko w celu zapewnienia niezbędnej obsługi na żądanie/w nagłych wypadkach: optycy, warsztaty naprawy pojazdów i opon, sklepy z narzędziami, sklepy budowlane i ogrodnicze, sklepy zaopatrujące biura i osoby pracujące w domu, detaliści świadczący usługi telekomunikacyjne oraz naprawcze.

Sklepy, które pozostaną otwarte na czas najbliższych dwóch tygodni muszą przestrzegać dystansu społecznego, który obejmuje: zapewnienie dystansu między sprzedawcami a klientami, ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na terenie sklepu, zapewnienie dostaw online, gdy jest to możliwe, zorganizowanie kolejek zapewniających bezpieczeństwo klientom oczekującym na wejście do sklepu oraz w środku.

Testy NCT nie będą się odbywały, podobnie jak egzaminy na prawo jazdy.

Arnold Dillon z Retail Ireland zapewnia, ze jeśli każdy z nas będzie robił rozsądne zakupy to żadnych artykułów nie zabraknie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Tagi :

Zobacz też