Negatywny wynik testu wymagany od wszystkich podróżujących do Irlandii

Galway.pl 30 listopada 2021

Negatywny wynik testu wymagany od wszystkich podróżujących do Irlandii

Od najbliższego piątku, 3 grudnia, wszyscy podróżni przyjeżdżający do Irlandii będą zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Może to być test PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin lub profesjonalnie wykonany test antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Nowe środki zapobiegawcze zostają wprowadzone w obawie przed nowym wariantem wirusa o nazwie Omicron a o ich podtrzymaniu lub zniesieniu zdecyduje rząd za dwa tygodnie.

Wymogi związane z podróżowaniem wchodzą w życie w piątek o 00:01 i mają zastosowanie do osób przybywających do Irlandii zarówno samolotem i promem. Obejmą także podróżujących z Wielkiej Brytanii. Wprowadzone w zeszłym tygodniu podobne wymagania w Wielkiej Brytanii, nie wymagają od osób wjeżdżających na teren Królestwa z Irlandii okazania negatywnego wyniku testu.

Negatywny wynik testu nie będzie wymagany od dzieci w wieku 11 lat i mniej.

Osoby, które nie będą dysponowały zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu na Covid-19 będą obciążone grzywną i poddane kwarantannie w domu lub innym miejscu docelowym. Jeszcze w tym tygodniu rząd przedstawi zasady obowiązkowej kwarantanny w hotelach.

Linie lotnicze i inni przewoźnicy będą zobowiązani do przeprowadzenia kontroli pasażerów jeszcze przed wejściem na pokład przed odlotem/wyjazdem do Irlandii.

Zaleca się również ograniczenie kontaktów towarzyskich dzieci poza szkołą. Po raz pierwszy dzieci od 9 roku życia proszone są o noszenie maseczek w niektórych miejscach publicznych takich jak szkoły, sklepy i środki transportu publicznego.

W szkołach środki te dotyczą dzieci od trzeciej klasy. Środki ostrożności dotyczące najmłodszych zostają wprowadzone w związku ze wzrostem zachorowań wśród dzieci w wieku 9, 10 i 11 lat.

Szczegółowe informacje na temat nowych wymogów znajdziecie na stronie www.gov.ie.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też