Ogłoszono zmiany zasad “covidowych” w Irlandii

Galway.pl 12 stycznia 2022

Ogłoszono zmiany zasad “covidowych” w Irlandii

Zgodnie z oczekiwaniami, zatwierdzono dziś (12 stycznia) szereg zmian związanych z Covid-19 w Irlandii. Aktualizacje, które wchodzą w życie jutro o północy, łagodzą obecne wytyczne dotyczące izolacji bliskich kontaktów i potwierdzonych przypadków Covid-19. Zmianie ulegają także wymagania dotyczące testów.

Co się zmienia?

Osoby z kręgu bliskich kontaktów potwierdzonych przypadków Covid-19, które otrzymały szczepionkę przypominającą i nie mają żadnych objawów, nie muszą się izolować. Wcześniej osoby z tej grupy musiały ograniczyć wychodzenie przez 5 dni.
Mimo braku konieczności izolacji wymogiem staje się noszenie przez te osoby masek medycznych lub o wyższej jakości oraz przeprowadzanie regularnych testów antygenowych.

Bliskie kontakty potwierdzonych przypadków, które nie otrzymały kompletu szczepionek w tym przypominającej, muszą ograniczyć wychodzenie przez 7 dni.

Osoby z potwierdzonym pozytywnym wynikiem Covid-19 muszą ograniczyć wychodzenie przez 7, a nie jak dotychczas, 10 dni.

W kwestii wykonywania testów, nie będzie już wymagane potwierdzenie testu antygenowego testem PCR dla osób w wieku 4-39 lat. Wyniki testów oraz dane bliskich kontaktów będzie można wysyłać za pomocą nowego portalu na stronie HSE. Jak informuje Minister Zdrowia Stephen Donnelly – wszystko powinno działać w ciągu nadchodzących dni.

Źródło: joe.ie

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też