Ograniczenie Prędkości w Galway: Bezpieczne i Spokojne Miasto

Galway.pl 28 sierpnia 2023

Ograniczenie Prędkości w Galway: Bezpieczne i Spokojne Miasto

Od dzisiejszego poranka 28 sierpnia wchodzą w życie nowe limity prędkości ustanowione przez Galway City Council Road Traffic (Special Speed Limits) Bye-Laws No. 1-2023. To krok w kierunku bezpiecznych i spokojnych ulic w Galway City, mający na celu ochronę pieszych, rowerzystów oraz wszystkich innych użytkowników dróg.

Obszar Centrum Miasta Obejmuje Limit 30 km/h

Obszar centrum miasta, który teraz będzie objęty limitem prędkości do 30 km/h, zahacza o Docks, westside, centrum oraz Bohermore, a jego dokładny zasięg można zobaczyć na tej mapie.

Różne Limity Prędkości na Innych Drogach

Ponadto, na innych drogach obowiązywać będą różne limity prędkości. Na przykład, na N6 limit prędkości wynosi 100 km/h od granicy miasta obok ronda Martina w kierunku ronda Coolagh i dalej na N6 aż tuż przed skrzyżowaniem z Ballybane Road. To także będzie limit prędkości na N83 Tuam Road od punktu oddalonego o 670 m na północ od skrzyżowania z Castlegar Road, nazywanej także School Road.

Limit prędkości wynosi 80 km/h na N6 od 100 m na wschód od skrzyżowania Kirwan Junction aż do spotkania z Tuam Road, a także na Headford Road od 970 m na północ od skrzyżowania z Bothar an Choiste, aż do granicy miasta. Limit prędkości wynosi 60 km/h na wielu innych drogach, obejmując m.in. Headford Road, N6, Tuam Road oraz N59 Moycullen Road.

Limit prędkości wynosi 60 km/h na następujących drogach:

  • Headford Road od 173 m na północ od skrzyżowania z Bóthar an Chóiste, rozciągając się na północ do 975 m od wspomnianego skrzyżowania.
  • N6 od skrzyżowania z Tuam Road na wschód do punktu oddalonego o 80 m od skrzyżowania z Ballybane Road.
  • N6 od skrzyżowania z Thomas Hynes Road na wschód do skrzyżowania z Seán Mulvoy Road i Headford Road.
  • Tuam Road od 20 m na północ od skrzyżowania z Castlegar Road (nazywanej także School Road), do punktu oddalonego o 670 m od wspomnianego skrzyżowania.
  • N59 Moycullen Road od 40 m na zachód od skrzyżowania z Circular Road, na północny zachód do granicy miasta.

To ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska naturalnego w Galway. Zamiast narzekać, zróbmy razem ten krok w kierunku lepszej przyszłości naszego pięknego miasta.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też