Polska zdjęta z irlandzkiej zielonej listy

Galway.pl 25 września 2020

Polska zdjęta z irlandzkiej zielonej listy

Od poniedziałku rząd wprowadza zmiany na irlandzkiej zielonej liście. Od 21 września powrót z Cypru, Finlandii, Niemiec, Islandii, Łotwy, Litwy i Polski nie niósł za sobą konieczności ograniczenia przemieszczania się.

Do listy „bezpiecznych” krajów od poniedziałku dołączy Liechtenstein jednak znikną z niej Niemcy, Islandia, Litwa i niestety także Polska.

Wprowadzony natomiast poziom 3 ograniczeń w Dublinie oznacza, że Dublińczycy nie mogą podróżować ani wewnątrz kraju ani za granicę, jeśli nie jest to podróż absolutnie konieczna. Mieszkańcy Donegal również są objęci zakazem.

Irlandzki Rząd nadal podtrzymuje, że wszyscy mieszkańcy wyspy powinni wstrzymać się od zbędnych podróży poza wyjazdami do krajów wymienionych na zielonej liście.

Podsumowując, jeśli wrócicie z Polski, Niemiec, Litwy i Islandii przed północą w niedzielę – nie będziecie musieli przejść tzw. kwarantanny rozumianej jako ograniczanie poruszania się. Osoby, które powrót z tych krajów mają zaplanowany na późniejszy termin – nie będą mogły od razu po powrocie pójść do pracy.

15 września rząd ustalił, że zielona lista będzie aktualizowana co tydzień (w czwartki, wchodząc w życie w poniedziałki).

Według nowej strategii rządu, zmiany na liście podyktowane będą ciągle zmieniającą się sytuacją w Europie. Kraje z mniejszą niż 25 liczbą zachorowań na Covid-19 na 100,000 osób w okresie ostatnich 14 dni, automatycznie będą umieszczane na irlandzkiej zielonej liście.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też