Ryanair nie będzie latać ani w kwietniu ani w maju

Galway.pl 24 marca 2020

Ryanair nie będzie latać ani w kwietniu ani w maju

Ryanair poinformował dziś na swoim Twitterze, że z dniem 24 marca uziemia przeważającą większość swoich lotów.

Szef Ryanair’a, Michael O’Leary, powiedział, że mało prawdopodobne jest, że jakiekolwiek połączenia będą przez przewoźnika realizowane w kwietniu czy w maju.

W dzisiejszym oświadczeniu O’Leary przeprosił swoich klientów za zakłócenia ale podkreślił, że zawieszenie lotów jest nieuniknione i absolutnie konieczne w zaistniałej sytuacji ze względu na ograniczenia w ruchu powietrznym wprowadzone przez rządy.

Dyrektor generalny linii dodał, że zaoferował swoje samoloty rządom Unii Europejskiej w celu transportu leków, sprzętu ochrony osobistej i, w nagłych sytuacjach, zapasów żywności. Przewoźnik uczestniczy w programach mających na celu sprowadzenie obywateli do domów.

Z powodu konieczności wprowadzenia dystansu społecznego Ryanair musiał zredukować liczbę pracowników biurowych aż o 50%, w związku z tym O’Leary odradza kontaktowanie się z biurem obsługi klienta przez telefon. Zapewnia, że klienci, których loty zostały odwołane, otrzymają stosowne maile z instrukcjami w odpowiednim czasie.

Prosimy nie dzwonić na nasze infolinie bo pracownicy obsługi klienta w zmniejszonym składzie nie są w stanie obsłużyć wszystkich przypadków oprócz lotów ratowniczych, które w najbliższych dniach będą priorytetem.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Zobacz też