Wystawa Harry’ego Pottera w British Library dostępna przez internet

Galway.pl 31 marca 2020

Wystawa Harry’ego Pottera w British Library dostępna przez internet

W ramach inicjatywy #HarryPotterFromHome, franczyza Wizarding World udostępniła zasoby wystawy Magii z Brytyjskiego Muzeum w Londynie dla wszystkich zainteresowanych tematem internautów.

Odwiedzenie wystawy Harry’ego Pottera może stanowić niebywałą odskocznię od codzienności zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci zmuszonych do pozostania w domach w czasie pandemii Covid-19.

Wystawa online dostępna jest bezpłatnie. Obejmuje szereg materiałów do czytania, filmy i interaktywne tutoriale związane ze znaną na całym świecie serią książek JK Rowling.

Fani Harry’ego Pottera mają teraz dostęp do wszystkich sekcji wystawy, w tym do „przepisu” na stworzenie Kamienia Filozoficznego, historii magii na całym świecie czy wywiadu z ilustratorem książek – Jim Kay a także notatek Rowling.

Na wielbicieli serii czekają zajęcia prosto z Hogwartu, w tym lekcje mikstur, zaklęć i obrony przed czarną magią.

Mimo że ostatnia książka o Harrym Potterze ukazała się w 2007 roku, a ostatni film miał premierę dziesięć lat temu, seria po dziś dzień pozostaje jedną na najpopularniejszych i dochodowych w historii.

Wystawa Harrego Pottera: A History of Magic otwarta została pierwotnie w The British Library w London w 2017 roku, a teraz dostępna jest przez stronę British Library dzięki Google Arts & Culture. Zapraszamy!

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Zobacz też