1700€ za noc w domu na Shop Street

Galway.pl 15 lipca 2021

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Okazuje się, że pozbawiona możliwości wyjścia do klubu w czasie lockdown’u lokalna młodzież, potrafi doskonale zadbać o zaspokojenie swoich potrzeb rozrywkowych. Młodzi ludzie wynajmują domy z oferty Airbnb i podobnych zlokalizowane w ścisłym sercu Galway, żeby organizować w nich… imprezy.

Według jednej z mieszkanek centrum Galway, jej życie zmieniło się w koszmar odkąd “dzieciaki” zaczęły organizować radosne przyjęcia w wynajmowanych na krótki okres domach. Na jej ulicy aż 6 domów to lokale do wynajęcia przez Airbnb:

To 20% wszystkich domów na mojej ulicy – słuchamy w podcaście Newstalk.

W domu, który gotowy jest na przyjęcie 6-8 osób zbiera się ich 50. Koszt wynajęcia takiego “party house” podzielony pomiędzy wszystkich uczestników imprezy nie jest wielkim wydatkiem – dodaje.

Rozmówczyni Newstalk narzeka, że w przeciwieństwie do hoteli i B&B nikt nie kontroluje tego co dzieje się w tych domach bo właściciele nie mieszkają w pobliżu. Imprezy odbywają się nie tylko w weekendy i, okazuje się, nie tylko w centrum miasta.

Bywacie na domówkach?

Źródło: newstalk.com

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Zbiórka elektroodpadów na Connemara

W tym tygodniu odbędą się dwie bezpłatne zbiórki elektroodpadów na Connemara.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Galway-Dublin

W nadchodzący weekend możemy spodziewać się zmian w normalnym rozkładzie jazdy pociągów do i z Dublina. Wszystko za sprawą zaplanowanych na najbliższe dni prac modernizacyjnych linii.

Koniec z maseczkami w samolotach

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiły dziś, że od najbliższego poniedziałku, tj. 16 maja 2022 roku, maseczki ochronne, nie będą już wymagane podczas europejskich lotów.

Dwa auta spłonęły tej nocy w Galway

Lokalna Gardaí prowadzi śledztwo w sprawie podpalenia trzech aut w ciągu jednej nocy w jednej z dzielnic Galway.

Transport publiczny w Irlandii o połowę tańszy ale tylko dla młodych

Dziś, tj. 9 maja, weszła w życie nowa taryfa na transport publiczny dla podróżnych w wieku od 19 do 23 lat. Aż do swoich 24 urodzin, młodzi pasażerowie będą podróżować w Irlandii transportem publicznym 50% taniej.

sciezki-rowerowe-w-irlandii

3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

W najnowszym planie Krajowej Sieci Rowerowej (NCN) zaproponowanej przez Transport Infrastructure Ireland (TII) znalazło się łącznie aż 3,5 kilometra ścieżek rowerowych na terenie całej Irlandii.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też