1700€ za noc w domu na Shop Street

Galway.pl 15 lipca 2021

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Okazuje się, że pozbawiona możliwości wyjścia do klubu w czasie lockdown’u lokalna młodzież, potrafi doskonale zadbać o zaspokojenie swoich potrzeb rozrywkowych. Młodzi ludzie wynajmują domy z oferty Airbnb i podobnych zlokalizowane w ścisłym sercu Galway, żeby organizować w nich… imprezy.

Według jednej z mieszkanek centrum Galway, jej życie zmieniło się w koszmar odkąd “dzieciaki” zaczęły organizować radosne przyjęcia w wynajmowanych na krótki okres domach. Na jej ulicy aż 6 domów to lokale do wynajęcia przez Airbnb:

To 20% wszystkich domów na mojej ulicy – słuchamy w podcaście Newstalk.

W domu, który gotowy jest na przyjęcie 6-8 osób zbiera się ich 50. Koszt wynajęcia takiego “party house” podzielony pomiędzy wszystkich uczestników imprezy nie jest wielkim wydatkiem – dodaje.

Rozmówczyni Newstalk narzeka, że w przeciwieństwie do hoteli i B&B nikt nie kontroluje tego co dzieje się w tych domach bo właściciele nie mieszkają w pobliżu. Imprezy odbywają się nie tylko w weekendy i, okazuje się, nie tylko w centrum miasta.

Bywacie na domówkach?

Źródło: newstalk.com

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję? Okazuje się, że pozbawiona możliwości wyjścia do klubu w czasie lockdown’u lokalna młodzież, potrafi doskonale zadbać o zaspokojenie swoich potrzeb rozrywkowych. Młodzi ludzie wynajmują domy z oferty Airbnb i podobnych zlokalizowane w ścisłym sercu Galway, żeby organizować w nich… imprezy. Według jednej z mieszkanek centrum Galway, jej życie zmieniło się w koszmar odkąd “dzieciaki” zaczęły organizować radosne przyjęcia w wynajmowanych na krótki okres domach. Na jej ulicy aż 6 domów to lokale do wynajęcia przez Airbnb: To 20% wszystkich domów na mojej ulicy – słuchamy w podcaście Newstalk. W domu, który gotowy jest na przyjęcie 6-8 osób zbiera się ich 50. Koszt wynajęcia takiego “party house” podzielony pomiędzy wszystkich uczestników imprezy nie jest wielkim wydatkiem – dodaje. Rozmówczyni Newstalk narzeka, że w przeciwieństwie do hoteli i B&B nikt nie […]

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też