5,000 osób na legalnym koncercie po szybkich testach

Galway.pl 29 marca 2021

5,000 osób na legalnym koncercie po szybkich testach

W sobotę odbył się w Barcelonie koncert grupy Love of Lesbian, na który przyszło około 5,000 osób. Tak duże zgromadzenie mogło mieć miejsce tylko po uprzednim otrzymaniu negatywnych wyników testów na Covid-19 u wszystkich uczestników oraz…. W ramach eksperymentu.

Koncert w Barcelonie, o którym huczą media, to badanie kliniczne, które ma pomóc w znalezieniu bezpiecznych sposobów na organizację imprez masowych w dobie globalnej pandemii.

Przed imprezą, wszyscy uczestnicy przeszli badania przesiewowe oraz uzyskali negatywne wyniki testu na koronawirusa. Podczas koncertu wszyscy mieli na sobie maski FPP2.

Wydarzenie było jednym z największych, jakie odbyły się w Europie w ciągu ostatniego roku, czyli od czasu wybuchu pandemii. Do wzięcia udziału w koncercie nie dopuszczono osób z poważnymi chorobami przewlekłymi oraz tych, którzy w ciągu ostatnich tygodni mieli kontakt z potwierdzonymi przypadkami Covid-19.

Wszystkie bilety, w cenie 23-28 euro zostały sprzedane. W cenę biletu wliczony był test oraz maseczka.

Za organizację eventu odpowiedzialna jest grupa promotorów festiwalowych oraz lokalny szpital, według których podjęte środki bezpieczeństwa, w tym specjalna wentylacja sprawiają, że warunki w jakich obył się koncert były bezpieczniejsze niż przestrzeń w prywatnym domu. Organizatorzy uzyskali zgodę na zorganizowanie “badania” od hiszpańskich władz. Zgodnie z prawem w Hiszpanii spotkania towarzyskie w pomieszczeniach ograniczone są obecnie do 4 osób.

Testy na obecność wirusa przeprowadzane były od soboty rano w trzech zamkniętych klubach nocnych w Barcelonie, w których zorganizowano tymczasowe szpitale polowe. Po 10 minutach od pobrania próbki uczestnicy otrzymywali wynik. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu, uczestnik mógł pobrać bilet wstępu na koncert w aplikacji mobilnej.

Za dwa tygodnie uczestnicy koncertu zostaną po raz kolejny przebadani, a organizatorzy uzyskają informacje na temat bezpieczeństwa zorganizowanego eventu.

Dla imprezowiczów koncert był poczuciem wolności, za którym tęsknili i powrotem do normalności.

“A sensation of freedom, being able to feel the warmth of the people,” – powiedział 37 letni uczestnik imprezy. “(It was) yesterday’s normality.” – dodał.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Witamina D zapobiega ciężkim symptomom Covid-19

Nie potwierdziły się plotki jakoby witamina D była lekarstwem na Covid-19, jednak według najnowszych badań, suplementacja witaminy D może w dużym stopniu złagodzić objawy zakażenia koronawirusem.

Irlandia otrzyma 4 miliony dawek szczepionek

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Irlandia otrzyma niemal 4 miliony dawek szczepionek przeciw Covid-19. Według wstępnych prognoz ustalonych na podstawie zobowiązań producentów 940000 dawek dotrze na wyspę w kwietniu, 1.2 miliona w maju i 1.7 miliona lub więcej w czerwcu. Department of Health podkreśla jednak, że prognozy mogą ulec zmianie. Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Więcej newsów

Droga między Galway a Roscommon zamknięta

Droga krajowa N63 między Galway a Roscommon będzie zamknięta przez cztery dni w godzinach nocnych. Rada Hrabstwa będzie w tym tygodniu prowadzić prace remontowe na N63 w Ballygar. W związku z prowadzonym remontem N63 w Ballygar będzie zamknięta od 19 do 4 rano aż do czwartku 8 kwietnia. Więcej newsów

Podano rekordową liczbę szczepionek w Irlandii

W ostatni piątek, 30,503 osób zostało zaszczepionych w Irlandii, z czego 12,174 pacjentów podano drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. W ciągu tygodnia zaczepiono w kraju 120000 osób. Pierwszą dawkę szczepionki ma za sobą 655292 mieszkańca Irlandii, 268586 – obie. 13.2% populacji otrzymało pierwszą dawkę szczepionki a 5.4% jest już w pełni zaszczepionych. Vaccination stats 📊 ‣ Daily average (last 7 days): 19,616‣ 7 day total (rolling): 137,309‣ Doses administered per 100 people: 18.56 — COVID-19 Data Ireland (@COVID19DataIE) April 5, 2021 W tym tygodniu liczba podanych w Irlandii szczepionek przecie Covid-19 przekroczy milion. Huge thanks to all involved in vaccinations this weekend. Best day ever – Good Friday (>30K). Our highest week ever (>120k). Over 930K done to date. 1M administered during next week. Over 70's & medically vulnerable prioritised. Were in a new phase. @HSELive @IMO_IRL @ICGPnews — Paul Reid (@paulreiddublin) April 4, 2021   Więcej newsów

Hewlett Packard Enterprise (HPE) utworzy 150 miejsc pracy

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosił, że utworzy 150 nowych miejsc pracy w Irlandii w działach cyberbezpieczeństwa, rozwoju oprogramowania i cloud consulting.

Ponad 450 Fiatów z wadą fabryczną układu hamulcowego w Irlandii

Producent samochodów Fiat poinformował media o konieczności naprawy 458 pojazdów zarejestrowanych w Irlandii, z powodu wady fabrycznej układu hamulcowego.

Kategorie : Newsy ze świata
Tagi :

Zobacz też