Aer Lingus wprowadza opłatę za bagaż podręczny

Galway.pl 18 czerwca 2021

Aer Lingus wprowadza opłatę za bagaż podręczny

Irlandzka linia lotnicza Aer Lingus wprowadziła zmiany w swojej polityce dotyczącej przewozu bagażu podręcznego.

Za wniesienie 10kg torby na pokład europejskiego lotu zapłacimy teraz zryczałtowaną stawkę w wysokości €5.99/£5.99. Do tej pory linia zezwalała na wniesienie jednego 10kg bagażu podręcznego na pokład samolotu bezpłatnie. Oprócz tego można było zabrać ze sobą kolejną sztukę niewielkiego bagażu, np. torebkę, plecak lub torbę na laptopa.

W chwili obecnej jeśli chcesz na pokład samolotu zabrać 10kg bagaż mieszczący się w schowku nad głową, musisz zarezerwować priorytetowe wejście (pierwszeństwo wejścia na pokład) w cenie od €5.99/£5.99.

Jeśli nie wykupisz bagażu podręcznego z pierwszeństwem wejścia na pokład lub jeśli nie jest on uwzględniony w twojej taryfie, a stawisz się przy bramce z bagażem o wadze do 10kg, linia lotnicza naliczy opłatę w wysokości €35 za umieszczenie go w luku.

10kg bagaż można natomiast bezpłatnie nadać przy odprawie i odebrać po przylocie z taśmy. Nadal można zabrać na pokład niewielką torbę bez żadnych opłat.

Członkowie Silver, Platinum i Concierge AerClub mają pierwszeństwo wejścia na pokład i 10kg torbę podręczną wliczoną w cenę biletu.

Podczas lotów transatlantyckich zasady dotyczące podręcznego bagażu o wadze do 10kg pozostają bez zmian – wnosimy torbę bez opłat.

Zmiany te są wprowadzane w celu zapewnienia szybszego wsiadania i wysiadania z samolotu – tłumaczy Aer Lingus.

Szczegółowe informacje na temat polityki przewozu bagażu Aer Lingus publikuje na swojej stronie internetowej.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też