An Post informuje – zagraniczne przesyłki nadal w drodze

Galway.pl 11 stycznia 2021

An Post informuje – zagraniczne przesyłki nadal w drodze

Irlandzki dostawca usług pocztowych An Post opublikował aktualne informacje na temat dostawy przesyłek międzynarodowych z i do Irlandii. W związku ze zwiększoną liczbą przesyłek w czasie przedświątecznym, z powodu Covid-19 oraz komplikacji celnych po Brexit, część przesyłek nadanych w grudniu nadal nie dotarła do odbiorców.

Kryzys Covid-19 nadal w dużym stopniu wpływa na liczbę lotów międzynarodowych, a co za tym idzie miejsce dostępne na międzynarodowe listy i paczki jest także bardzo ograniczone – czytamy w oświadczeniu An Post.

Na opóźnienia w dostawie przesyłek wpływają także niekorzystne warunki pogodowe występujące w niektórych regionach.

An Post przewiduje, że świąteczne przesyłki z zagranicy mogą przychodzić do Irlandii przez cały styczeń. Firma zapewnia jednak, że listy i paczki rozwozi po kraju natychmiast po ich przybyciu na wyspę.

Nigdy wcześniej nie odnotowaliśmy takiego obłożenia. Od kilku tygodni pracujemy na najwyższych obrotach. W ostatnich tygodniach dostarczyliśmy 3.3 miliona paczek, to trzykrotnie więcej w porównaniu do tego samego okresu rok temu – powiedział rzecznik An Post.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też