Bezpłatna szczepionka na grypę dla dzieci i nie tylko

Galway.pl 19 maja 2020

Bezpłatna szczepionka na grypę dla dzieci i nie tylko

W tym roku szczepionka na grypę będzie dostępna dla dzieci w wieku 2-12 lat bezpłatnie. Szczepionka będzie także przysługiwała osobom dorosłym z grupy podwyższonego ryzyka.

Grypa jest potencjalnie groźną chorobą. Chcemy mieć pewność, że najsłabsze osoby w naszym społeczeństwie będą bezpieczniejsze – powiedział Simon Harris.

Szczepionka jest jedyną bronią jaką dysponujemy w walce z powikłaniami, jakie mogą wystąpić u chorych na grypę.

Bezpłatną szczepionkę na grypę w nadchodzącym sezonie zimowym będą mogły otrzymać wszystkie osoby w wieku od 6 miesięcy do 69 lat, które są w grupie tzw. ryzyka zachorowania (at-risk groups), tj:

  • Osoby od 65 roku życia
  • Kobiety w ciąży
  • Dorośli i dzieci od 6 miesiąca życia, którzy chorują przewlekle np. na: choroby serca, nowotwory, zespół downa, przewlekłą niewydolność nerek, astmę czy cukrzycę.
  • Pacjenci domów opieki i pogodnej starości
  • A także:

  • Pracownicy służby zdrowia
  • Osoby mające regularny kontakt z trzodą chlewną, drobiem i ptactwem wodnym.

Pełna lista osób, którym przysługuje bezpłatna szczepionka na grypę znajduje się na stronie HSE.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też