Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Galway.pl 11 października 2021

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Program bezpłatnej antykoncepcji ma ruszyć w Irlandii od lipca lub sierpnia przyszłego roku i obejmie kobiety w wieku 17 – 25 lat. Tabletki antykoncepcyjne mają być dostępne dla tej grupy wiekowej bezpłatnie jednak niezbędne będzie pokrycie kosztu recepty. Obecnie jest to €1.50.

Kobiety nie zapłacą też za wizytę u GP mającą na celu dobranie odpowiedniej formy antykoncepcji do indywidualnych potrzeb pacjentki. Według Irish Mirror każdej pacjentce w tej grupie wiekowej będą przysługiwały dwie bezpłatne wizyty u GP w roku związane z antykoncepcją.

Źródło: irishmirror.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet. Program bezpłatnej antykoncepcji ma ruszyć w Irlandii od lipca lub sierpnia przyszłego roku i obejmie kobiety w wieku 17 – 25 lat. Tabletki antykoncepcyjne mają być dostępne dla tej grupy wiekowej bezpłatnie jednak niezbędne będzie pokrycie kosztu recepty. Obecnie jest to €1.50. Kobiety nie zapłacą też za wizytę u GP mającą na celu dobranie odpowiedniej formy antykoncepcji do indywidualnych potrzeb pacjentki. Według Irish Mirror każdej pacjentce w tej grupie wiekowej będą przysługiwały dwie bezpłatne wizyty u GP w roku związane z antykoncepcją. Źródło: irishmirror.ie Więcej newsów

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też