Boiska sportowe, korty tenisowe i ogrody zoologiczne od dziś otwarte

Galway.pl 26 kwietnia 2021

Boiska sportowe, korty tenisowe i ogrody zoologiczne od dziś otwarte

Jeśli jesteście fanami gry w golfa lub tenisa – mamy dla was świetną wiadomość. Od dziś obiekty sportowe na świeżym powietrzu mogą zostać otwarte, podobnie jak ogrody zoologiczne.

Dziś 26 kwietnia w niepamięć odchodzą, przynajmniej tymczasowo, niektóre ograniczenia wprowadzone w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się Covid-19 w Irlandii.

Boiska sportowe, korty tenisowe, pola golfowe oraz ogrody zoologiczne wracają do działalności. Aktywności w obrębie tych obiektów muszą pozostać ograniczone do osób z maksymalnie dwóch gospodarstw do nowych. W piłkę więc jeszcze nie pokopiemy ani nie zorganizujemy pikniku z większą grupą znajomych ale z powodzeniem możemy zabrać dzieci do zoo czy farmę lub zagrać z kolegą w tenisa.

Zamknięte w obiektach sportowych pozostaną kluby, przebieralnie, prysznice, kuchnie i sale konferencyjne. Nie ma pozwolenia rządu na organizowanie gier zespołowych czy meczy drużynowych poza rozgrywkami między dziećmi w maksymalnie 15-osobowych grupach.

Uwaga! Nie wszędzie uda nam się wejść od razu bo obiekty zobowiązane są do wprowadzenia ograniczeń przepustowości oraz dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Parki rozrywki pozostają nadal zamknięte.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Irlandia szczepi szybciej niż Wielka Brytania

Wszyscy wiemy, że prędkość z jaką Wielka Brytania szczepi swoich mieszkańców jest godna pozazdroszczenia. Kraj nie tylko rozpoczął masowe podawanie szczepionek niemal 3 tygodnie wcześniej niż Unia Europejska.

Człekokształtny robot w szpitalu w Galway przypomina o myciu rąk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Galway naukowcy z NUIG testowali dziś możliwości, zastosowanie i odbiór przez pacjentów, odwiedzających i personel, człekokształtnego robota o imieniu Dave.

anpost-ireland

Ceny znaczków pocztowych w górę

Wraz z końcem maja, wzrosną w Irlandii ceny znaczków pocztowych. Podwyżkę o 10 centów, do €1.10 zapowiedział An Post.

pogoda w Irlandii

Wietrznie i wyjątkowo deszczowo – żółty status pogodowy na najbliższe dni

Met Éireann wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe z powodu spodziewanych w najbliższych dniach silnych opadów deszczu i rwącego wiatru.

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić?

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też