Ceny benzyny pójdą gwałtownie w górę

Galway.pl 22 czerwca 2020

Ceny benzyny pójdą gwałtownie w górę

W niedzielę nie odnotowano w Irlandii żadnych zgonów z powodu Covid-19, potwierdzono natomiast 6 nowych przypadków zachorowań. Według National National Emergency Health Emergency Team w kraju odnotowano łącznie 1715 zgonów związanych z koronawirusem.

Jak donosi AA Ireland, spadek zachorowań i odmrażanie gospodarki na całym świecie wpłyną na gwałtowny wzrost cen paliw.

Według najnowszych badań cena 1 litra benzyny spadła do najniższego poziomu jaki odnotowano od marca 2016 roku. Średnio za 1 litr benzyny płacimy obecnie 121.8 centów – to o 2 centy mniej niż średnia cena z zeszłego miesiąca. Ceny oleju od zeszłego miesiąca również spadły. 1 litr oleju napędowego kosztuje średnio 113,9 centów.

Globalny popyt na paliwo i ropę zacznie rosnąć bo wiele krajów łagodzi ograniczenia związane z Covid-19, nic więc dziwnego, że ceny zaczną szybować w górę. Do jakich wartości dojdzie cena benzyny, nie wiemy – powiedział Conor Faughnan, dyrektor ds. konsumenckich AA Ireland.

Popyt na benzynę prawdopodobnie pozostanie na niższym poziomie niż przed Covid-19 z powodu dużej liczby osób pracujących na całym świecie z domu. Ważne jest aby konsumenci nabrali nawyku porównywania cen na różnych stacjach benzynowych i wybierali najatrakcyjniejszą cenowo opcję – dodał.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też