Ceny domów w Irlandii znów w górę

Galway.pl 15 września 2021

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Największy wzrost cen w Dublinie odnotowano w South Dublin (11,2%), a najmniej wzrosły ceny na Fingal (6.5%).

Poza Dublinem najbardziej wzrosły ceny apartamentów – aż o 14,6%.

W lipcu tego roku do Revenue zgłoszono zakup 3,822 domów co stanowi wzrost aż o 49,2% od 2020 roku. Najniższe średnie ceny domów do lipca 2021 r. były w Longford (120 000 EUR) a najwyższe w Dún Laoghaire-Rathdown (560,000 EUR).

Reagując na doniesienia CSO, rzeczniczka Partii Pracy Rebecca Moynihan powiedziała:

Dane CSO znieważają każdego, kto aspiruje do kupna własnego domu w Irlandii. Ceny w całym kraju wzrosły o 99% od najniższego poziomu w 2013 r., a ceny w miastach są astronomiczne. Dochody gospodarstw domowych nie nadążają, a koszty życia w Irlandii wciąż rosną. Taka sytuacja nie tylko doprowadza ludzi do bezdomności ale zmniejsza morale społeczeństwa, które pracuje po to żeby ledwo przetrwać.

Trudno się nie zgodzić.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też