Co dalej z zasiłkiem z tytułu Covid-19

Galway.pl 22 maja 2020

Co dalej z zasiłkiem z tytułu Covid-19

Od 24 marca Covid-19 Pandemic Unemployment Payment jest wypłacany w formie zryczałtowanej płatności w wysokości €350 tygodniowo.

Wygląda no to, że zasiłek Covid-19 nie zostanie wycofany aż do zniesienia ograniczeń w sierpniu tego roku. Potem wysokość Covid-19 payment będzie stopniowo zmniejszana aż przestanie być całkiem wypłacany.

Ponad 200,000 osób, w tym pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin, a także studenci, dla których korzystniej jest pobierać co tydzień zasiłek niż wrócić do pracy, może spodziewać się obniżki płatności.

Rząd chce aby osoby, które faktycznie nie mogą wrócić do pracy z czasem przeszły na zasiłek dla bezrobotnych w wysokości €203 tygodniowo (jobseekers allowance).

Władze rozważają wiele opcji na przyszłość zasiłku Covid-19 po 8 czerwca, kiedy pierwotnie program miał zostać zakończony.

Co wiemy o przyszłości zasiłku Covid-19?

  • Zasiłek będzie wypłacany do czasu ustania restrykcji
  • Podjęte zostaną starania by osoby pobierające zasiłek Covid-19, które nie mogą pracować, przeszły na zasiłek dla bezrobotnych
  • Obniżenie wysokości zasiłku będzie szło w parze ze stopniem znoszenia restrykcji
  • Niepełnoetatowi pracownicy, w tym studenci, którym pobieranie zasiłku Covid-19 opłaca się bardziej niż powrót do pracy, mogą spodziewać się znacznego obniżenia wysokości zasiłku
  • Osoby pobierające zasiłek Covid-19, które odmówią powrotu do pracy utracą prawo do zasiłku

 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też