Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Galway.pl 20 października 2020

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Retail Excellence Ireland naciskał władze, żeby cały handel detaliczny sklasyfikować jako „essential”. Tylko wtedy uda się uniknąć utraty ok. 60,000 miejsc pracy, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Lista sklepów i usług, które będą otwarte mimo restrykcji na poziomie 5 jest dłuższa niż podczas pierwszego lockdown w marcu. Oprócz supermarketów spożywczych, kiosków z prasą i aptek, działalność będą mogły kontynuować np. warsztaty rowerowe czy optycy, pralnie, banki, urzędy pocztowe, gabinety weterynarii. Nadal będzie można wykonać NCT i zdać egzamin na prawo jazdy.

Niestety fryzjerzy, usługi kosmetyczne, księgarnie i sklepy odzieżowe zostaną zamknięte.

Bary i restauracje będą mogły serwować jedzenie tylko na wynos lub z dowozem do domu.

Hotele i pensjonaty mogą pozostać otwarte tylko w celu świadczenia usług podstawowych.

Listę branż, które pozostaną otwarte znajdziecie na stronie thejournal.ie.

Rząd potwierdził, że osoby podróżujące dalej niż 5 km od swojego domu mogą spodziewać się mandatów, jednak nie wszyscy. Pracownicy sklepów i usług z grupy „niezbędnych” podróżujący do pracy nie będą karani, podobnie jak osoby, które oddalą się od domu o więcej niż 5 km w celu zrobienia zakupów.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też