Covid-19 w kolejnej szkole w Irlandii

Galway.pl 3 września 2020

Covid-19 w kolejnej szkole w Irlandii

Dublińska Dún Laoghaire Education & Training Board potwierdziła, że w jednej z jej szkół podstawowych w Dublinie odnotowano pierwszy, potwierdzony przypadek zachorowania na Covid-19.

W oświadczeniu wydanym przez DDLETB czytamy, że wszystkie osoby, które miały bliski kontakt z uczniem zostały poinformowane i poinstruowane o dalszych krokach.

Szkoła jest nadal otwarta i funkcjonuje bez zakłóceń. Osoby, które miały kontakt z uczniem poinstruowano o konieczności pozostania w domu w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa.

Wiedzieliśmy, że będą się zdarzały przypadki zachorowań w naszych szkołach i jesteśmy w pełni przygotowani do radzenia sobie z nimi zgodnie z wytycznymi.

O przypadku zachorowania w dublińskiej szkole poinformowano rodziców i opinię publiczną we wtorek. Do szkoły uczęszcza ok. 200 uczniów. Osoby, które miały kontakt z zarażonym oczekują na testy.

Minister Edukacji Norma Foley obiecała, że testy na Covid-19 dla szkół będą traktowane priorytetowo.

Także we wtorek, inna szkoła w Dublinie poinformowała o tym, że jeden z uczniów uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. W związku z tym 30 uczniów zostało odesłanych do domów.

Związek Nauczycieli Irlandii (TUI) wyraził zaniepokojenie faktem, że część szkół nie przestrzega zaleceń i nie wdrożyła środków zachowania dystansu społecznego.

Źródło: breakingnews.ie 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

2 w cenie 1 – pierwsza w historii oferta „Buy One Get One Free” w Ryanair

Ryanair ogłosił dziś błyskawiczną promocję na swoje bilety. Po raz pierwszy w historii, tani przewoźnik oferuje dwa bilety w cenie jednego.

Społecznicy z Galway poszukiwani

Polacy są jedną z najliczniejszych, a w niektórych hrabstwach najliczniejszą, mniejszością narodową w Irlandii. Jednak aby nasz głos się naprawdę liczył potrzebujemy społeczników, którzy będą nas godnie reprezentować i zadbają o nasze interesy.

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też