Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

Galway.pl 26 maja 2020

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Małe firmy mogą skorzystać z dotacji na wznowienie działalności po pandemii Covid-19. Grant w wysokości od €2,000 do €10,000 ma pomóc małym przedsiębiorstwom pokryć koszty powrotu na rynek i ponownego zatrudnienia pracowników.

Wysokość dotacji będzie ustalana indywidualnie na podstawie wyników finansowych firmy za rok 2019.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać od piątku (22 maja) za pośrednictwem Rad Miasta lub Hrabstwa w zależności od siedziby firmy.

Aby ubiegać się o dotację, firma musi być zarejestrowana w Local Authorities Commercial Rates Payment System oraz spełnić następujące warunki:

  • Mieć obrót mniejszy niż €5m i zatrudniać mniej niż 50 pracowników
  • Od 1 kwietnia do 30 czerwca odnotować prognozowany spadek przychodów o przynajmniej 25%
  • Pozostać otwarta lub otworzyć się jeśli została zamknięta
  • Zadeklarować zatrzymanie pracowników korzystających z programu Temporary Wage Subsidy Scheme (TWSS).

Dotacja nie przysługuje sieciówkom ani podmiotom niekomercyjnym.

Wnioski przedsiębiorstw, które otworzyły się lub pozostały otwarte w fazach 1 i 2 będą traktowane priorytetowo. Firmy, które ze względu na restrykcje Covid-19 nie mogą jeszcze wznowić działalności powinny zaczekać kilka tygodni ze składaniem aplikacji, aby uniknąć kolejek.

Firmy z Galway City mogą aplikować przez stronę: http://www.galwaycity.ie/restart. Aplikacje przedsiębiorców z Hrabstwa Galway przyjmowane są na https://gccapps.galwaycoco.ie/RestartGrant/

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Tagi :

Zobacz też