DPD wstrzymuje dostawy paczek z Wielkiej Brytanii

Galway.pl 8 stycznia 2021

DPD wstrzymuje dostawy paczek z Wielkiej Brytanii

Jeśli czekacie na paczkę z Wielkiej Brytanii, musicie uzbroić się w cierpliwość.Firma kurierska DPD poinformowała dziś, że wstrzymuje swoje usługi dostawcze z Irlandii do wszystkich krajów europejskich, w tym do Irlandii z powodu trudności wynikłych z Brexit’u.

DPD ma nadzieję, że przerwa w dostawie paczek nie potrwa długo. Jest szansa, że kurierzy znów ruszą w trasę w środę 13 stycznia, jednak decyzja zapadnie dopiero w przyszły wtorek.

Z oświadczenia DPD dowiadujemy się, że w świetle nowych przepisów, jedna na pięć paczek ma dołączone nieprawidłowe lub niekompletne informacje i będą one musiały zostać zwrócone nadawcom w celu uzupełnienia danych.

Szczegółowe informacje na temat przepływu towarów między Wielką Brytanią, a resztą Europy znajdziecie na stronie dpd.ie.

Tymczasem Stena Line odwołała dziś aż dwanaście promów, które miały kursować między 8 a 12 stycznia. Decyzja w sprawie połączeń Rosslare – Fishguard i Holyhead – Dublin zapadła z powodu zwiększonych obostrzeń Covid-19 oraz kłopotów związanych z ostatecznym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Tagi :

Zobacz też